Jei ieškote nuostabios Kopenhagos, tikrai ją rasite legendiniuose sostinės Tivolio soduose. Tai, – labai nedidelis, bet magiškas pramogų pasaulis pačioje Kopenhagos širdyje ir, turbūt, labiausiai žinomas Danijos sostinės parkas. Niekas taip nesižavi šiuo klasikiniu pramogų parku kaip patys danai – ir tai nuo pat dienos, kai 1843 metais jis pirmąsyk atsidarė.


Tivolio sodo lankymas yra mėgstama Danijos gyventojų tradicija. Šioje pramogų karalystėje žiemą žiba tūkstančiai kalėdinių lempučių, o vasarą žydi daugybė gėlių.


Žalioje 8 ha parko teritorijoje vyksta įvairūs kaukių baliai, baleto ar roko koncertai, miuziklai, vaidinimus rodo pantomimos teatras, groja orkestrai, veikia atrakcionai. Girgždantis medinis 1914 m. traukinukas yra toks pat autentiškas kaip ir karuselė iš mažyčių vikingų laivų ar velnio ratas, kuris pakilęs į viršūnę vaikus džiugina nuostabia sodų panorama.


Šokių salės, alaus sodeliai ir gausybė dažniausiai veltui rodomų spektaklių po atviru dangumi užburia ir vilioja čia sugrįžti tiek jaunus, tiek senus, o patys mažiausi gali pasidžiaugti akvariumu su 30 metrų ilgio atogrąžų rifu ir daugiau nei 1600 žuvų, ryklių ir rajų. Po parko teritoriją žygiuoja ir lankytojus linksmina sargybiniai kareivėliai. Čia taip pat veikia daugybė restoranų ir maisto paviljonų, o tradicinė Tivolio mėsainių su keptais svogūnais mugė  kasmet į parką pritraukia tūkstančius žmonių.


Tivolis, kuris, kaip tvirtinama, įkvėpė Valtą Disnėjų įkurti Disneilandą, yra visiškai nepanašus į tą amerikietišką atrakcionų parką.

Tivolio magija geriausiai atsiskleidžia naktį. Jei apsilankysite sodą gegužę-ankstyvą birželį, pamatysite sužydusias šimtus tūkstančių tulpių. O trečiadieniais, penktadieniais ir šeštadieniais prieš pat vidurnaktį visus parko lankytojus linksmina fejerverkai.


Adresas: Vesterbrogade 3, Kopenhaga
Darbo laikas: vasaros metu nuo balandžio 1 iki rugsėjo 20 d., rudenį nuo sausio 9 iki lapkričio 1 d. ir žiemą nuo lapkričio 14 iki sausio 3 d. dienos parkas dirba nuo 11 iki 23 val. tarp sekmadienio ir ketvirtadienio, o penktadieniais ir šeštadieniais Tivolio parkas dirba nuo 11 iki 24 val.
Kaina: suaugusiems ir vaikams nuo 8 metų – DKK 99; vaikams iki 8 metų – nemokamai. (informacija 2015 metų)
Daugiau informacijos apie Tivolio sodą ir parko atrakcionus galite rasti: www.tivoli.dk

 

One thought on “Tivolio sodai”
  1. jaigu varot i tivoli nepamirskite uzvaziuoti ir i kristiania o ten gavus zoles galima ir tivoli tada tikrai bus nepamirstamas tripas

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *