Tikriausia Pasaulyje yra ne daug miestų, kurie sugebėtų lankytojams palikti tokį didelį ir stiprų įspūdį kaip Stambulas. Stambulas – tai didžiausias Turkijos miestas, pagrindinis šalies prekybos, verslo ir kultūros centras. Jis įsitaisęs šiaurės vakarinėje Turkijos dalyje, kurią supa pasakiški kraštovaizdžiai. O veiklos Stambulo mieste taip gausu, kad čia neįmanoma nuobodžiauti nei naktį, nei dieną.


Stebuklingą Stambulo miestą galima pažinti įvairiais būdais. Po jį smagu pasivaikščioti pėsčiomis. Svarbiausius lankytinus objektus įdomu aplankyti turistiniu autobusu. O miestą iš viršaus galite apžvelgti skraidydami sraigtasparniu… Bet sakoma, kad patirtumėte pilną grožį – miestą tiesiog būtina pamatyti iš jūros pusės.


Stambulas išsidėstęs abipus Bosforo sąsiaurio, kuris jungia Juodąją jūrą su Marmuro, bei skiria Europą nuo Azijos. Šis sąsiauris yra maždaug 30 km ilgio ir 3700 m pločio, o kartu su Aukso ragu – nuostabus miesto akcentas. Po šį sąsiaurį galima keliauti įprastu ekskursiniu laivu turistams, tačiau, kur kas įdomiau ir patraukliau atrodo išvyka naujai prikeltu Sultono laivu.


XIX a. pabaigoje Stambulo vandenyse knibždėjo daugiau nei 10000 laivų, plaukiojančių pirmyn ir atgal tarp Galatos bei  Eminonu ar Haskoy ir Balato. Osmanai nuo seno klasifikuodavo šiuos laivus, atsižvelgiant į jų naudojimo paskirtį ir juo plaukiojantį asmenį. Kitais žodžiais tariant buvo nustatyta hierarchija, kas kokį laivą galėjo turėti. Žinoma, puošniausiais laivais galėjo pasigirti tuometinės imperijos valdovai – sultonai. Tai buvo dideli, maždaug 30 metrų ilgio ir 2.5 metrų pločio laivai, kuriuos irkluodavo net 26 irkluotojai. Šie laivai puikiai atspindėdavo sultonų turtą, galią ir prestižą. Tokiais prabangiai dekoruotais laivais, Aukso ragu ir Bosforo sąsiauriu galėdavo keliauti tik sultonai. Tokia jų pramoga būdavo didelis įvykis visame mieste, kurį lydėdavo patrankų šūviai ir gausi palyda.


Ir štai, viešėdami Stamabule dabar ir jūs galite užsisakyti privačią ekskursiją Sultono laivu ir aplankyti žymiausius Stambulo lobius: Dolmabahčės, Topkapio ir Kiučiuksų rūmus, bulgarų bažnyčią, Ejupo mečetę, graikų vidurinę mokyklą, Fešaną , Fenerio rajoną, Galatos bokštą ar Sofijos soborą.


Sultono laivai – tai istoriniai Turkijos laivai, suteikiantys galimybę paprastiems turistams bent akimirkai pasijusti galingos imperijos valdovais, priartėti prie jūros ir išvysti Stambulą, kiek kitu kampu nei įprasta.

Sultono laivu gali keliauti max 30 žmonių.


Kontaktai rezervacijoms: Meseli Sokak Nr.20, 4. Levent – Stanbulas; tel: +90 212 2680299; el.paštas: [email protected]; svetainė: www.sultankayiklari.com
Darbo laikas: 10:00 – 20:00, kasdien
Kaina: 40 lirų/asm.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *