Kalifornijos valstijoje egzistuoja nepakartojamas Stiklo paplūdimys.


Sunku net patikėti, kad XX amžiaus pradžioje šioje vietoje plytėjo sąvartynas. Tais laikais „žaliųjų idėjos“ mažai kam rūpėjo ir Fort Brego (angl.k. Fort Bragg) gyventojai ištisus dešimtmečius, toje vietoje, kur dabar driekiasi Stiklo paplūdimys, atsikratydavo buitinėmis atliekomis, stiklu, įvairiais prietaisais ir net nebenaudojamais automobiliais.


Siekiant sumažinti susikaupusią šiukšlių krūvą čia ne kartą įsiliepsnodavo gaisrai, bet viskas pasikeitė tik 1967 metais, kai teritorija buvo užtverta ir, siekiant ištaisyti per daugybę metų gamtai padarytą žalą, imta vykdyti įvairias aplinkos švarinimo programas.


Per kelis dešimtmečius krantą skalaujančios vandenyno bangos išnešiojo likusias šiukšles ir nugludino paplūdimyje pažirusias stiklo šukes, paversdamos jas į mažus, saulėje žėrinčius spalvotus karoliukus, kurie šiandien nukloję visą paplūdimį, taip džiugina turistus.


2002 metais Kalifornijos parkų draugija įsigijo 38-akrų užimantį Stiklo paplūdimį ir po papildomų valymo darbų jį įtraukė jį į MacKerricher nacionalinį parką. Dabar Stiklo paplūdimys yra didelė vietovės įžymybė.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *