Senasis Tomas (estiškai Vana Toomas) – reiškia vėtrungės pavadinimą ant senojo Talino Rotušės bokšto. Pasak legendos, tikrasis „Senasis Tomas” pašventė savo gyvenimą tarnauti miestui.


Būdamas jaunas Tomas nugalėjo arbaleto rungtyje. Viduramžiais tokios varžybos būdavo dažnos ir rengiamos kiekvieną pavasarį, kuriose galėdavo varžytis tik jaunuoliai iš Talino kilmingųjų šeimų. Tą dieną, nė vienas iš varžybose dalyvaujančių riterių, kaip tyčia negalėjo pataikyti į taikinį – papūgos figūrėlę, pakabintą ant aukšto rąsto. Mažasis Tomas iš vargingos šeimos, paskatintas savo draugų, prasibrovė pro minią ir, pasiėmęs arbaletą, šovė. Visų nuostabai – jis pataikė.

Kadangi Tomas buvo kilęs iš nekilmingos šeimos, negavo prizo. Bet jam buvo pažadėtas darbas miesto sargyboje iki gyvenimo pabaigos. Tomas užaugo ir tapo didžiu didvyriu, narsiai kovojusiu Livonijos kare.

Po daugelio metų kažkas pastebėjo, kad Rotušės bokšto figūra panaši į senąjį karį, ir jo garbei bokšto figūrą pavadino Senuoju Tomu. Pavadinimas prigijo.

„Senasis Tomas“ yra vienas mėgiamiausių Talino globėjų ir dažnas suvenyrų simbolis.

Vėtrungė buvo apgadinta 1941 metais, todėl ant bokšto jos kopija. Originalas iki šiol saugomas miesto Rotušėje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *