Vakarinėje Rodo salos pusėje, maždaug 5 km. į pietus nuo Theologos kaimelio yra taip vadinamas „Drugelių slėnis“ (Petaloudes). Jame tarp birželio ir rugsėjo mėnesių plazda daugybė margų drugelių.


Po Drugelių slėnį smagu pasivaikščioti siaurais akmeniniais takeliais. Jie vingiuoja mažų ežeriukų pašonėje. Ežerų vanduo nusagstytas nuostabiai kvepiančiomis ir virš vandens plūduriuojančiomis lelijomis. Čia pat čiurlena maži upeliukai ir šniokščia kriokliai. Drugelių slėnyje visada tvyro sakų kvapas. Tai dėl aplink augančių pušų ir stirakų, iš kurių teka kvepianti derva.


Drugelių slėnis – tai idiliška ir unikali vieta, tačiau labai populiari tarp saloje atostogaujančių turistų. Nelaimei, toks vietovės populiarumas ir didelė masė lankytojų nemenkai prisideda prie to, kad drugelių pulkai slėnyje sparčiai nyksta. Lankytojai labai prašomi negainioti drugelių, neploti rankomis ir nešvilpauti, priešingu atveju nežinia ar ši vietovė neišnyks iš lankytinų Rodo salos vietų sąrašo. Pasakojama, kad jau dabar šioje vietovėje, kartais drugelių visai nematyti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *