1600-ieji Balkanams buvo permainingi metai. Tais metais maža Juodkalnijos kunigaikštystė kovojo už išlikimą prieš galingą Osmanų imperiją. Osmanų užpuolikai kėlė vis didesnę grėsmę krikščionių stačiatikiams ir šie traukėsi į kalnus.

XVII amžiuje vertikalioje Ostroška Greda kalno uoloje buvo išskaptuotas Ostrogo vienuolynas. Jo įkūrėjas – vienuolis Vasilijus Ostrožskis – Hercegovinos vyskupas – vėliau žinomas, kaip Šv. Vasilijus iš Ostrogo. Tai vienas iš keturių pagrindinių Juodkalnijos šventųjų, kurio kūnas iki šiol ilsisi Ostrogo vienuolyno relikvijoriuje, tarp vėsių ir tamsių, uoloje išskaptuotos bažnyčios sienų.


Dabar Ostrogo vienuolynas yra tikinčiųjų centras. Pasak jų, vienuolio palaikai turi stebuklingų gydančių galių. Dėl šios priežąsties į vienuolyną plūsta ne tik stačiatikiai iš viso pasaulio, bet ir katalikai bei musulmonai.

Šalia vienuolyno yra šventinto vandens šaltinis, kuris išpilstomas į butelius ir nemokamai dalinamas piligrimams. Per Sekmines Ostrogo vienuolyne vyksta didelė šventė


Ostrogo vienuolynas yra įsikūręs 15 km nuo Danilovgrado miesto. Tai antras pagal svarbumą Juodkalnijos dvasinis centras, įsikūręs 900 m virš jūros lygio.

1923-1926 metais, po didžiulio gaisro vienuolynas buvo renovuotas. Laimei vienuolyne išliko dvi uolose išskaptuotos ir ugnies visiškai nepaliestos koplyčios.

Dabartiniu metu Ostrogo vienuolyne gyvena apie 12 vienuolių.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *