Vienoje mažiausių pasaulio valstybių Ramiajame vandenyne, vadinamoje Samoa yra labai sena tatuiruočių darymo tradicija. Iki šių dienų, kiekvienas garbingas salos gyventojas ant savo kūno – nuo liemens iki kelių – turi geometriškai taisyklingas tatuiruotes. Ir tai ne šiaip sau tatuiruotės. Vyrai  nuogą kūną  išmargina taip, kad atrodytų lyg dėvintys rūbus. Moteriškos tatuiruotės,dėl tam tikrų priežasčių yra šiek tiek lengvesnės, ne tokių masyvių raštų.


Įvairūs raštai ant kūno iki dabar yra piešiami pagal senas tradicijas – naudojant muštuką su nusmailintu kaulu arba dantimi. Tatuiruotės piešimas yra labai skausminga procedūra, reikalaujanti daug drąsos ir ištvermės. O „gamyba“ užtrunka net kelias savaites, nes procedūrų metu atliekami įvairūs ritualai, lydimi specialiai tai progai parašytomis dainomis. Tatuiruotės salos gyventojams reiškia fizinį ryšį tarp matomo ir nematomo pasaulių, bendravimą tarp žmonių ir jų dvasinių vadovų,  bei mylimų žmonių,  palikusių šį pasaulį.

Nėra žinių kaip  Samoa žmonės įvaldė tatuiruočių piešimą. Legenda pasakoja,  kaip dvi seserys Tilafaiga ir Taema buvo išsiųstos iš Manu į Fidžį (Fiji) aplankyti Tuimanu karaliaus dukters. Viešnagės metu karališka šeima joms įteikė dovaną – tatuiravimo instrumentą, kurį seserys parvežė į Samoa ir supažindino su  jo paskirtimi salos vadovus. Netrukus tatuiruotės pasklido aukščiausiuose sluoksniuose ir tapo garbingos kilmės ženklu.


Kita istorija aiškina, kad pirmosios  tatuiruotės salos gyventojams buvo piešiamos ant odos paviršiaus  tol, kol vienas nuotykių ieškotojas nenukeliavo į dvasių pasaulį, kuriame išmoko tikro tatuiruočių meno. Iš ten grįžo jau su naujomis tradicijomis – tomis, kuriomis praktikuojama iki šių dienų.

Tikrai nedaug angliškų žodžių yra polinezijietiškos kilmės. Bet vienas garsiausių yra būtent tattoo (taituiruotė). Polinezijietiškai jis  tariamas tatau.

Viešint Samoa, pirmiausia  Jūsų dėmesį  prikaustys  salos gyventojų tatuiruotės.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *