Į ką jums panaši nuotrauka apačioje? Aš manau, kad tai tikrų tikriausia Žemės akis.


Oficialiai šis geologinis Žemės darinys yra žinomas kaip Rišato struktūra (Richat structure) arba Afrikos akis. Jis yra vidury nesvetingos Sacharos dykumos, Mauritanijos teritorijoje, Afrikoje.

Dėl savo dydžio ši Žemės keistenybė puikiai matoma iš kosmoso, todėl  kosmonautams dažnai tarnauja kaip kelrodė žvaigždė. Skrisdami virš jos,be jokių prietaisų, gali nustatyti buvimo vietą. Žiūrint nuo žemės paviršiaus nieko ypatingo nepamatysi, kadangi tai didelės apimties, iki 50 kilometrų skersmens, taisyklingos apskritimo  formos reljefiniai nelygumai. Jų  kilmė nenustatyta.


Kažkada buvo manoma, kad šis darinys susidarė dėl požeminių kraterio smūgių. Tačiau šią versiją paneigia plokščias teritorijos paviršius, nes po požeminių kraterio smūgių aplinkui būtų susiformavę  kalnai. Šiuo metu labiau linkstama prie hipotezės, kad tokia žemės paviršiaus struktūra susidarė dėl išsiveržusio ugnikalnio. Laikui bėgant ją įtakojo erozija, iškilusi centrinė teritorijos dalis įdubo ir įgavo dabartinę formą. Ir ši hipotezė pilnai nepasitvirtina, nes iškilioji centrinė dalis yra ne vulkaninės, o kalkakmenio – dolomitinės kilmės. Tiksliai nenustatytas geologinis Žemės  darinys sudaro prielaidas ir nemoksliniams komentarams – apie NSO pėdsakus.


Manote, kad ši vieta yra labai toli ir retai turistų lankoma. Jūs klystate. Rišato struktūrą pamėgę visureigių pramogų mėgėjai. Išvykas į šią vietą organizuoja net kelios turistinės bendrovės, o norintys ilgiau čia papramogauti ir paviešėti, gali pasinaudoti vidury Rišato struktūros įsikūrusio viešbučio paslaugomis…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *