Quinta da Regaleira – dvaras, įsikūręs netoli istorinio Sintros centro, Portugalijoje. Jį saugo UNESCO, kaip „Sintros kultūrinį kraštovaizdį”. Kartu su kitais puikiais šios srities rūmais, pvz. Penos, Monserato ir Seteais, –  Quinta da Regaleira yra viena iš pagrindinių Sintros lankytinų vietų.


Erdvią, net 4 hektarų dydžio, Quita da Regaleira valdą sudaro romantiški dvaro rūmai ir koplyčia, prabangus ir pasakiškai gražus parkas su tvenkiniais, grotomis, šuliniais, statulomis, suoleliais, fontanais, ir daugybe išskirtinų konstrukcijų.


Rūmai taip pat žinomi „Monteiro milijonieriaus“ pavadinimu. Tokia buvo jų savininko, António Augusto Carvalho Monteiro, pravardė. Iš baronų Regaleirų įsigijęs XVII amžiaus sodybą, Monteiro nusprendė ją pertvarkyti į dvarą pagal savo skonį, o jo pažiūros tais laikais išsiskyrė originalumu.


Taip Su garsaus italų architekto Luidži Manini (Luigi Manini) pagalba, Quinta da Regaleira tapo labai neįprastu dvaru – mįslingų ženklų ir simbolių pasauliu. Jis alsuoja mistika ir slepia alchemikų, masonų, Tamplierių riterių ir Rozenkreicerių ordino paslaptis. Quinta da Regaleira sodai simbolizuoja rojų, o požeminės grotos – pragarą. Jų statyba prasidėjo 1904 metais ir buvo baigta 1910 metais.


Dabar Quinta da Regaleira yra atviras turistams. Lankymo kaina suaugusiems – 6 €. Darbo valandas ir daugiau informacijos rasite: http://www.regaleira.pt/

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *