Vieną 1879 metų dieną paštininkas Ferdinandas Chevalis (Ferdinand Cheval), vaikščiodamas Pietų Prancūzijos Hauterivio (Hauterives) miesto gatvėmis, pakėlė ant kelio besimėtantį akmenį ir šis nereikšmingas veiksmas įkvėpė jį sukurti savo didžiuosius rūmus.


Sekančius 33 metus, vaikščiodamas gatvėmis ir nešiodamas siuntinius, Chevalis rinko savo kelyje pasitaikiusius akmenis: kartais po vieną ar po du, o kartais po visą karutį…

Būdamas 13 metų metė mokslus ir daugiau nebesimokė. Sulaukęs 43 metų Chevalis ėmėsi iš akmenų ir cemento statyti savo svajonių rūmus. Kadangi dieną nešiojo paštą, prie savo kūrinio dirbo naktimis, pasišviesdamas žibaline lempa. Taip pamažu kilo rūmai, o jų sienose atsispindėjo viskas, kas tuo metu įkvėpė paštininką: įvairios biblijos scenos, induistinių šventovių, Noišvanšeno ir smėlio pilių fragmentai, persipynę su Žoržo Melje efektų pasauliu. Taip gimė neįtikėtinas, daugelį savo grožiu ir netikėtais sprendimais iki šiol pribloškiantis kūrinys. Nebuvo pamirštas karutis, kuriuo Chevalis vežiojo akmenis. Jam pats kūrėjas rūmuose surentė atskirą šventyklą. Chevalis po mirties norėjo būti palaidotas savo rūmuose, bet, negavęs sutikimo iš prancūzų valdžios, būdamas 80-ies metų,  jis pasistatė nuostabią katakombą vietinėse kapinėse, kur ir atgulė po mirties.


Vienoje rūmų sienoje iki šiol yra išgraviruota Chevalio žinia pasauliui:

„Aš nebuvau statybininku, niekada anksčiau nelaikiau mūrininko lopetėlės, nebuvau net skulptoriumi. Kirstukas buvo man nepažįstamas instrumentas, jau neminint achitektūros mokslų, – šioje srityje likau visiškai nieko neišmanantis… Viską ką matai, praeivi, yra vieno prasčioko darbas, kuris iš svajonės sukūrė pasaulio karalienę…“

Idealūs paštininko Chevalio rūmai (Le Palais Idéal du Facteur Cheval) – vienas nuostabiausių architektūrinių pasaulio pasiekimų, pastatytų ne specialisto.


Juos rasite adresu: Rue du Palais Idéal, Hauterives, 26390, France
Darbo laikas: nuo 9:30 iki 12:30 ir nuo 13:30 iki 16:30. Vasaros metu ir ilgiau.
Įėjimo kaina: 5.50 Eurai
Daugiau informacijos interneto svetainėje: http://www.facteurcheval.com


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *