Kas tai? Manoma, kad hudu (angl.k hoodoo) yra kilęs nuo žodžio vudu (angl.k. voodoo), todėl tokį pavadinimą europiečiai suteikė keistiems geologiniams dariniams, susiformavusiems Kanados bedlende, Albertos provincijoje.


Legenda pasakoja, kad tai suakmenėję milžinai, atgyjantys naktį ir svaidantys akmenis, kad apgintų aplinkinę žemę nuo įsibrovėlių.

Šiandien žinoma, kad hoodoos – tai natūralūs gamtos dariniai,  5-7 metrų akmeniniai bokštai, per milijonus metų susiformavę iš erozijos suraižytų nuosėdinių uolienų. Kiekvienas toks darinys viršuje turi po akmeninę iš kietesnės uolienos susiformavusią kepurėlę, todėl jie primena suakmenėjusius gigantiškus grybus ar net milžinus. Šios kepurėlės saugo stulpus nuo greito sunykimo. Kiekvienas akmeninis stulpas be savo kepurėlės yra be galo pažeidžiamas, o veikiamas vandens ir vėjo erozijos, greitai sunyksta.


Drumhelerio (Drumheller) apylinkėse turistams yra paruoštas specialus 25 kilometrų ilgio takas, kuriuo važiuojant galima apžiūrėti daugybę hoodoos darinių.

Hoodoo tako pradžią rasite prie 10 greitkelio, apie 18 km į pietryčius nuo Drumhelerio miesto.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *