Pasivaikščiojimas aukštai, virš atogrąžų miško, gali būti vienu nuostabiausiu potyriu gyvenime.

Šiuo metu tai yra įmanoma saulėtoje Australijoje. Čia, prie pietinės šalies pakrantės, 2008 metais įsikūrė naujas, 500 metrų ilgio pažintinis takas – „Ilavaros skrydžio takas medžių viršūnėmis“ (Illawarra Fly Tree Top Walk). Jis įrengtas 10 – 45 metrų aukštyje virš žemės, todėl literatūriškai tariant, jūs vaikščiosite medžių viršūnėmis, virš 400 metų senumo eukaliptų miško, gerai žinomo pavadinimu – „Milžinų slėnis“.


Tai unikali vakarų Australijos turistinė įdomybė ir puikus atsakingo turizmo modelis, skinantis prestižinius pasaulinio turizmo apdovanojimus. Takas buvo pastatytas taip, kad turistai turėtų galimybę pasigėrėti mišku, tyrinėtų jį, susipažintų su vietine ekosistema ir senovine miško istorija. Todėl ši vietovė nuostabi ne vien savo natūraliu grožiu, bet ir žmonių sugebėjimu sukurti tokią dirbtinę struktūrą, kuri beveik nepalietė aplinkos. Buvo iškirsti vos keli medžiai  bokštams pastatyti. Triukšmas ir šurmulys čia iki šiol nepriimtini, kad netrikdytų ramybės gyvenantiems apačioje.


Taką virš medžių viršūnių sudaro 11 bokštų, kas 40 metrų juos skiriančiais takeliais. Nuo kitų, taip aukštai kabančių takų, šis skiriasi tuo, kad jį sudaro tarp bokštų ištempti lengvi plieniniai trosai, ant kurių suformuotas stabilus takas. Tai suteikia saugumo net ir aukščio bijantiems turistams. Tiesa, ši pramoga ne visai tinkama keliaujantiems su labai mažais vaikais ir kūdikiais. Į tako bokštus vietomis veda labai statūs ir vingiuoti laiptai, todėl lipant jais būtina laikytis padidinto atsargumo.


Aukščiausias bokštas yra 45 metrų ir vadinasi „Karaliaus bokštu“. Nuo jo viršaus atsiveria patys fantastiškiausi vaizdai. Tolumoje galima pamatyti net Australijos pakrantės laukinius paplūdimius, taip pat apžvelgti pritrenkiančias ir vaizdingas kalvas bei plačius slėnius tako apačioje.

Vaikščiojimas taku žavingas ir edukacinis. Čia susipažinsite ne tik su miško augmenija, bet ir gyvūnais. Jūsų žingsnius lydės vombatai, koalos ir daugybė Australijos paukščių. Galimi net naktiniai turai, kurių metu būsite apsupti tik ryškių žvaigždžių ir naktinių sutvėrimų.


Kaip nuvykti?

Šį nuostabų „taką  virš medžių viršūnių“ rasite pietinėse Naujojo Pietų Velso aukštumose (apie 10 minučių kelio nuo Robertsono miesto arba 1,5 val. kelio nuo Sidnėjaus).

Kaina: suaugusiems – AU$22.00; vaikams – AU$ 9.50; 4 asmenų šeimai – $55.00

Dėl išsamesnės informacijos galite kreiptis:
Valley of the Giants Tree Top Walk
Lankytoju; centro telefonas: 1300 361 351; 1300 362 881
Svetainė: www.illawarrafly.com.au

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *