Ar ši nuotrauka jums nieko neprimena?


Negi šis namas nepanašus į garsių filmo herojų Flinstounų būstą? Tarytum būtų atkeliavęs tiesiai iš didžiųjų ekranų, jis atrodo taip nenatūraliai, kad net minutėlei suabejojame nuotraukos autentiškumu. Bet galime Jus nudžiuginti – nuotrauka tikra ir toks namas egzistuoja!

Tikslios jo koordinates čia: http://earth.google.com/

Tai akmeninis namas esantis Fafes kalnuose, šiaurinėje Portugalijos dalyje. Jis taip ir vadinasi – Fafes “Akmeninis namas” (A Casa do Penedo).


Jis buvo pastatytas 1974 metais tarp 4 didelių riedulių, rastų šioje vietovėje. Nors namas atrodo primityviai, bet jo viduje netrūksta būtiniausių patogumų žmogui. Galbūt jame nėra modernių, ekologiško dizaino idėjų, bet jis vis vien atrodo beprotiškai puikiai ir originaliai. Viduje jauku. Kaip ir kiekviename vasarnamyje, jame yra reikalingiausi baldai, židinys, laiptai su mediniais turėklais į miegamąjį antrame aukšte, net vonia su baseinu, išskaptuoto iš didesnės uolos.

Dėl savo keistos ir taip puikiai į natūralią aplinką įsiliejusios architektūros, namas sulaukia vis didesnio pulko lankytojų. Susidomėjimas juo pastaraisiais metais taip išaugo, kad savininkas Vitoras Rodrigesas (Vitor Rodrigues), turėjo iš jo išsikraustyti ir susirasti ramesnę vietą poilsiui nuo smalsių turistų. Bet čia ne pati blogiausia išpopuliarėjimo pusė. Blogiausia yra tai, kad dėl atokios vietovės ir tokio populiarumo akmeninis namas jau ne kartą buvo apiplėštas ir nuniokotas. Todėl šiuo metu natūralias namo konstrukcines medžiagas keičia saugesnės. Name jau įmontuoti neperšaunami langai ir šarvuotos durys. Nuostabius nepaliestos gamtos vaizdus, supusius namą, kiek pakeitė aplink išdygusios kelios vėjo elektrinės.


Jei suplanavote kelionę į Porto miestą, nedaug nukrypę nuo kelio, turite galimybę aplankyti šį vis dar puikų ir unikalų, lyg iš akmens amžiaus atkeliavusį akmeninį namą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *