Iš pirmo žvilgsnio nepastebėsite, bet atidžiau tyrinėjant šį be galo keisto medžio kamieną, galima įžiūrėti žmogaus formą, kurio rankos ištiestos skersai  išsišakojusių medžio šakų. Argi šis atvaizdas nepanašus į mums įprastą nukryžiuoto Jėzaus atvaizdą?


Pagal Maltos gyventojų legendą: prieš daugelį metų žaibas trenkė į šį medį iš esmės pakeisdamas jo išvaizdą. Jo žievė išsikreipė, susisuko ir pasidarė panaši į prikalto prie kryžiaus Jėzaus formą.

Daugelis vietinių giliai tiki apsireiškimu, todėl sukūrė ir mini šventovę po šiuo medžiu.

Šiek tiek griežtesnių nuostatų yra katalikų bažnyčia, oficialiai pripažįstanti stebuklus ir visai neseniai pareiškusi, kad tokie vieši apsireiškimai baigėsi šimtaisiais metais, mirus paskutiniam apaštalui. Visi vėlesni apsireiškimai yra ginčytini, nėra svarbūs ir jais neprivalo tikėti katalikai.

Nepaisant to, tokie Jėzaus, Marijos ir kitų religijų reliktai tęsia savo atsiradimus pačiose keisčiausiose vietose ir intriguoja tikinčiuosius. Todėl Maltos gyventojai mato tai, ką jie nori matyti ir dievina savo ypatingąjį medį.

Maltos Jėzaus medis yra prie pagrindinio kelio: Zebbug miestas – Mdinos miestas-tvirtovė. Jei būsite atidūs, jį nesunkiai pastebėsite šalikelėje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *