Kelis amžius tajų vyrai naudojo Bankoke esančias „Milžiniškas supynes“ kaip priemonę dangui pasiekti. Prieš šias, 27 metrų aukščio supynes, lyg nykštukai atrodo visi aplinkui esantys pastatai, netgi karališkoji Vat Sutato (Wat Suthat) šventykla.


„Milžiniškos supynės“ buvo pastatytos 1784 metais, įsakius karaliui Rama I. Nuo to laiko supynės ne kartą buvo nuniokotos gamtos jėgų ir tiek pat kartų restauruotos. Naujausia renovacija pasibaigė 2007 metais, kurios metu buvo sunaudoti šeši dideli medžio kamienai (kiekvienas jų – daugiau kaip 20 metrų aukščio ir apie 200 metų senumo).


Ištisus šimtmečius „Milžiniškos supynės“ atliko vieną pagrindinių vaidmenų kasmetinėje Tailando supimosi ceremonijoje, kurios metu buvo simboliškai atkartojami indų kilmės istoriniai elementai. Hinduistinėje mitologijoje pasakojama, kaip dievybė Brahma sugalvojo išbandyti naujai sukurto pasaulio stabilumą ir įsakė Šyvai stovėti ant kalno, kol milžiniškos gyvatės bandys jį nukratyti ant žemės. Todėl milžiniškų supynių stabilumą ir tariamą besisupančiųjų sėkmę simbolizuoja tvirtai ant kalno stovinti Šyva.

Supimosi ceremonijoje dalyvaudavo įmantriai apsirengusių tajų vyrų komandos. Kiekvienos komandos nariai turėdavo taip aukštai įsisupti, kad dantimis pasiektų ant daugiau nei 25 metrų aukščio stulpo kabantį monetų krepšelį.


Šis kasmetinis paprotys buvo nutrauktas 1935 m., nukritus ir užsimušus keliems šventės dalyviams.

2005 metais „Milžiniškos supynės“ ir greta stovintis Vat Sutatas paskelbti pretendentais būti įtrauktais į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą.Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *