Keisto pavidalo klintinės uolos statmenai išnyra iš smaragdo spalvos vandens, besistiebiančios į žydrą dangų.


Maždaug 40 įvairiausio dydžio tokių uolų ir salų yra pažirę Tailando pietuose, tarp Puketo salos ir Azijos žemyno pakrantės, kur skaidrūs Andamanų jūros vandenys, skalauja mangrovių miškais apaugusį Pangngos užutėkį. Įlankoje išsibarsčiusios salos ir uolos, pakilusios virš vandens į dangų daugiau nei 270 metrus, ramsto debesis. Daugelį šių pasakiškai atrodančių salų perskrodžia vandens tuneliai, o jų šonuose slepiasi nesuskaičiuojama galybė įgriuvų, urvų ir grotų, išpustytų gražiausiais stalaktitais ir stalagmitais ar gražiausiais akmens dariniais. Kai kuriuose galite pamatyti žuvų ar pirmykščių „dailininkų“ paliktų piešinių. Tai įmantraus grožio vieta, verta net ir išrankiausio turisto dėmesio.


Į Pangngos užutėkį atkeliavusių turistų – Khoa Ping Khano negyvenama sala – populiariausia. Stačių, medžiais apaugusių šlaitų sala dar yra vadinama „Džeimso Bondo“ sala. Daugelio keliautojų žemėlapiuose vietovė paženklinta po kultinio 1974 metų agento 007 filmo „Vyras su auksiniu ginklu”. Žinoma, iki šiol ji iš tų žemėlapių taip ir neišnyksta, nes link šios salos ir dabar vis dar traukia laiveliai, sausakimši turistų. Nenuostabu, juk salą supantys vaizdai ir peizažai yra išties fantastiški.


Nuo 1981 metų didžioji Pangngos užutėkio dalis priklauso Ao Pangngos Nacionaliniam parkui.


Tingus vienos dienos kruizas – tinkamiausias būdas aplankyti visas Pangngos įlankos įdomybes. Jo metu užteks laiko aplankyti įdomiausias salas ir uolas, bei pasimaudyti ramiuose, gražiuose užutėkio paplūdimiuose.


Sakoma, kad standartinės kelionės turistiniais laiveliais – labai primena lenktynes – kuo daugiau pamatyti per trumpą laiką. Niekas nenori, kad gražiausius lankytinų vietų įspūdžius nustelbtų net menkiausi nemalonumai ir nepatogumai dėl skubėjimo.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *