Mozūrijos perlas – taip šis miestas buvo vadinamas prieš karą. Apie tai byloja aplinkos grožis, penkiolikos ežerų artumas, iš kurių penki yra miesto ribose. Čia įsikūręs centrinis trijų kanalų uostas. Plaukianti per Ostrudą upė Drvenca sudaro savotišką draustinį.

Ostrudoje gyvena apie 35 tūkst. gyventojų ir tai ketvirtas pagal dydį miestas Varmijos ir Mozūrijos vaivadijoje. Tai vakarų Lenkijos – miškų ir ežerų kraštas – Mozūrija.

Ostruda yra reikšmingas turistinis centras, kurį kiekvienais metais aplanko tūkstančiai šalies ir užsienio turistų. Ostrudą supa penki ežerai, iš kurių Drvencos ežeras yra didžiausias. Puikiai sutvarkytas paplūdimys miesto centre yra viena didžiausių jo atrakcijų. Kita šio miesto atrakcija tai molas, kurio plotas siekia beveik 700 kv. m. Jis prailgina tradicinius pasivaikščiojimus ties Drvencos ežero įlanką.

2004 metais atidarytas naujas miesto centras, kuris yra stilizuotas pagal senovinius statinius. Čia veikia biurai, parduotuvės, paslaugų objektai, bankas.

Ostruda – tai vienas seniausių Mozūrijos ežeryno miestų ir didžiausias vakarų Mozūrijoje. Vaizdingame, kalvomis ir gražiais mišriais miškais apsuptame ežerų kraštovaizdyje nusidriekę kanalų siūlai, jungiantys ežerų gausumą į žavingus vandens takus. Skaidrūs Mozūrijos ežerų vandenys, grynas oras, sodri augmenija ir kituose šalies regionuose retos gyvūnijos atstovų rūšys – visa tai sudaro tobulas sąlygas turizmui ir poilsiui. Vienas iš pagrindinių Ostrudos privalumų yra gerai išvystyta turistinė bazė, kuri leidžia kiekvienam lankytojui jaustis gerai. Būtina pabrėžti itin gausią gastronominių pasiūlymų įvairovę – nuo greito maisto kavinių, per įspūdingą barų tinklą iki įmantrių restoranų, siūlančių egzotinių patiekalų.

Atsižvelgiant į savo piniginės storį, svečiai gali rinktis poilsį prabangiuose viešbučiuose „Park Hotel“, „Hotel Promenada“, arba iškylos namuose, pensionuose, kaimo turizmo sodybose, kurios yra labai populiarios, arba kempinguose.

Įdomiai praleisti laisvalaikį Ostrudoje nėra sudėtinga. Paplūdimys, žvejyba, grybavimas, buriavimas, iškylos dviračiais, baidarėmis ir pėstute, tenisas, įžymių vietų aplankymas, rejsas garlaiviu į Elblongą vieninteliu pasaulyje kanalų maršrutu, kur laivai plaukia per žolę, dalyvavimas daugybėje kultūrinių renginių – tai tik dalis to, ką miestas gali Jums pasiūlyti.

Informacijos šaltinis: www.um.ostroda.pl

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *