Viešėdami Bad Doberano miestelyje, Vokietijoje, nenustebkite išvydę lyg niekur nieko siauromis jo gatvelėmis riedantį tikrą garvežį. Tai Molli – vienas iš kelių išlikusių ir vis dar pagal paskirtį tarnaujančių garvežių. Molli garvežys išties yra unikalus, nes miesto vietovėmis jis važiuoja 900 mm pločio bėgiais lyg visiems įprastas tramvajus.


Meklenburgo siaurasis geležinkelis Molli – taip skamba pilnas šio garvežio pavadinimas – nuo 1886 metų kursuoja kasdien tarp Bad Doberano, Hailigendamo ir Kiulungsborno kurortų. Tai seniausias Baltijos jūros pakrantės siaurasis geležinkelis, nusidriekęs ja net 15,4 kilometrus.


Įdomiausia šio geležinkelio dalis vis dėl to yra Bad Dobermano mieste, kur siauruko bėgiai vingiuoja įprasta miesto gatve. Tai tikra vietinė turistinė įdomybė. Kelias šioje vietoje labai vaizdingas ir nerasite nė vieno miesto svečio, kuris atsisakytų tokio malonumo – pasivažinėti senąja Molli.


Kelionė nuo Heiligendamm iki Bad Doberan (arba atvirkščiai) trunka apie 40 minučių. Trumpos kelionės bilieto kaina – 2.20 Eurų suaugusiems. Ilgesnė – kainuoja daugiau.


Vakarinėje Kiulungsborno stotyje taip pat galite aplankyti Molli muziejų.


Daugiau informacijos apie Molli garvežį rasite: http://www.molli-bahn.de/

Norite nuvykti? Šiandien bilietai Vilnius – Brėmenas – Vilnius = 140Lt. Teiraukitės skrydziai [@] mytrips.lt

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *