2011 m. birželio 3 d. Tangšano mieste buvo atidarytas unikalus pasaulyje kultūros parkas. Iš visų kitų parkų jis išsiskiria tuo, kad visas yra nužiestas iš molio. Parke stovintys namai, tarp jų įspraustoje gatvelėje šurmuliuojantys prekeiviai su karučiais, tarnautojai, arkliai ir jų tempiami vežimai ar net tiltai per upelį ir jame plūduriuojantys laiveliai – viskas padaryta iš molio.

Tangšanas nuo seno garsėja, kaip miestas turintis senas keramikos gaminimo tradicijas. Keramikiniai darbai iš Tangšano graibstomi visame pasaulyje. Vietiniam menininkui Qin Shiping’ui prieš kelis metus kilo unikali idėja, išnaudoti savo ilgametę skulptoriaus-keramiko ir dailininko patirtį ir sukurti iškirtinį Molinių skulptūrų parką.


2008 metais Qin Shiping‘as pasamdė du patyrusius molio žiedėjus-ekspertus ir dar apie 100 darbuotojų mokančių dirbti su moliu. Savo idėjai įgyvendinti pasirinko garsų Zhang Zerui paveikslą „Paupys Cinmino šventės dieną” ir atvaizdus iš jo ėmėsi perkelti į realų parką.

Ir štai, prabėgus vos 3 metams nuo darbų pradžios, Molinių skulptūrų parkas pavirto į įspūdingą meninio darbo reprodukciją. Neįtikėtinas Molinių skulptūrų parkas tęsiasi net 300 metrus ir yra 60 metrų pločio.


Parkas jau dabar yra gausiai lankomas turistų.

Tikslių parko koordinačių, kol kas mums nepavyko gauti. Bet Molinių skulptūrų parką rasite įsitaisiusį šiauriniame Kinijos mieste – Tangšane, Changzhuang gyvenvietėje (nurodyta koordinatėse). Ji įsitaisiusi Hebėjaus provincijoje. Užsukite į vietinį turistinį informacijos centrą dėl tikslesnės informacijos.


Nuotraukos: Yan Jun/Xinhua

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *