Mėlynoji grota (it.k. Grotta Azzurra) yra įsitaisiusi Kaprio salos pakrantėje, prie Sorenijos pussiasalio, pietinėje Neapolio įlankos dalyje. Imperatorių, Augusto ir Tiberijaus, numylėtą Kaprio salą sudaro daugiausia kalkakmenio uolos, todėl, bėgant amžiams, minkštoje salos pakrantės uolienoje jūros bangos išdaužė daugybę urvų. Garsiausias iš jų yra Mėlynoji grota; joje, kaip manoma, buvo įrengta net asmeninė imperatoriaus maudyklė.


Mėlynoji grota Kaprio saloje yra viena iš nuostabiausių Pasaulyje pajūrio urvų, į kurį pro angos ertmę patenkantys saulės spinduliai, atsispindėdami nuo jūros vandens, sukuria ryškiai mėlyną ar smaragdo spalvos atspalvį ir apšviečia viduje esantį urvą. Seniau rašėme apie panašią Biševo Mėlynąją grotą, esančią Kroatijoje. Dabar susipažinkime su Kaprio salos Mėlynąja grota.


Ši grota jau buvo žinoma antikos laikais. Tai įrodo grotoje rastos antikinės statulos. Vietiniai ją tuomet vadino „Gradola“ manydami, kad joje gyvena raganos ir pabaisos. Mėlynosios grotos grožį pirmą kartą aprašė vokiečių rašytojas Augustas Kopisch, kai 1826 metais, plaukiodamas su bendražygiu Ernst Fries, vietovėje susidūrė su šiuo gamtos stebuklu. Dabar Mėlynoji grota yra tikras Kaprio salos simbolis ir pagrindinis turistų traukos šaltinis.


Mėlynąją grotą nesudėtinga pasiekti turistine motorine valtimi iš Marina Grande uosto, autobusu iš Anacapri arba taksi. Į grotos vidų galima patekti tik siaura valtele, todėl pasiekę siaurą angą, vedančią į ją, turistai perkeliami į nedidelę medinę irklinę valtelę. Anga tokia ankšta ir žema, tad tenka prigulti, plaukiant į vidų, kad neužsigauti galvų. Bet grotos viduje – ganėtinai erdvu.


Esant blogoms oro sąlygoms ekskursijos į Mėlynąją grotą neorganizuojamos. Jūrai banguojant, galima rimtai susižeisti. Tačiau, vyraujant palankioms oro sąlygoms, prie grotos visada knibžda didžiuliai būriai turistų. Įėjimo į Mėlynąją grotą kaina 11.5 Eurai žmogui.


Į vidų patekusius lankytojus tuoj pat apgaubia mėlyna šviesa, kuri pamažu blėsta, tolstant į tamsią urvo gilumą. Mėlynos šviesos efektą grotoje sukuria saulės šviesa, patenkanti pro didelę angą, panirusią po vandeniu ir atsispindinti nuo dugne esančio balto kalkakmenio ir smėlio. Taip ji apšviečia urvą iš apačios ir paskandina jį stulbinančiai mėlyname švytėjime.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *