Magdeburgo vandens tiltas – tai didžiausias Europoje vandens tiltas, nutiestas virš sausumos, per Elbės upę, šalia Magdeburgo miesto, Vokietijoje. Tilto ilgis siekia beveik kilometrą (jei ypač tiksliai, – tai 918 metrus). Jo plotis – 34 metrai ir tiltas dar yra vadinamas „laivų autostrada“. Vandens gylis ant tilto siekia 4,25 metrus, todėl juo gali praplaukti ir dideli laivai.


Tiltas jungia du svarbius Vokietijos vandens kanalus: Vidurio Vokietijos kanalą su Elbės–Hafelio kanalu ir tuo pačiu: buvusią Rytų Vokietiją su Vakarų. Tai vienybės simbolis, padedantis laivams sutrumpinti kelionę iki 12 km.

Idėja pastatyti vandens tiltą Magdeburge kilo dar 1919 m., o 1938 metais buvo pastatytas net laivus padėsiantis kelti kranas ir tilto atramos. Tačiau dėl II Pasaulinio karo, o vėliau dėl pasidalijusių Vokietijų, Magdeburgo vandens tilto statyba buvo nutraukta ir atidejinėjama net iki 1997 metų. Vėliau tilto statyba užtruko dar šešis metus ir kainavo maždaug 500mln. eurų.


Pastatyti šį tiltą buvo sunaudota 24 000 t plieno ir 68 000 m³ betono. Oficialiai Magdeburgo vandens tiltas buvo atidarytas 2003 metų spalio mėn. Dabar tai – tikras Vokietijos inžinerinis šedevras ir didelė turistų lankoma įžymybė.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *