Tarchankuto pusiasalis dažnai yra vadinamas vakarinio Krymo perlu, kuris itin traukia turistus iš viso pasaulio. Krymui nebūdingi auksinio smėlio paplūdimiai, tačiau nepaprasto grožio pakrantės linija, su uolėtomis įlankomis ir žaviomis grotomis, kerintis povandeninis pasaulis sugeba nustebinti ne vieną čia atvykusį turistą ir dažnas čia sugrįžta dar ir dar.


Viena iš didžiausių Tarchankuto pusiasalio atrakcijų yra neįprastas povandeninis muziejus, labai panašus į ne taip jau seniai įkurtą Kankūne ir susilaukusį didelio pasaulinio dėmesio. Tarchankuto povandeninis muziejus populiarumu nusileidžia savo įpėdiniui, nes buvo įkurtas kur kas seniau – beveik prieš 20 metų, bet gali pasigirti kur kas turtingesne kolekcija.


Vietiniai gyventojai puikiai žino apie šią vietovę ir straipsniai apie ją pasirodo tai viename tai kitame žurnale, tačiau informacijos nėra gausu. Nerasite apie ją net oficialaus puslapio internete.


Ir vis dėl – tai didelė Krymo atrakcija ir be galo populiari nardymo vieta. Čia, povandeninių uolų plyšiuose ir išsikišimuose stovi išrikiuoti komunistų lyderių biustai ir sovietų epochos vadų galvos. Dėl to ši vieta dažnai dar vadinama „Lyderių alėja“.


Lyderių alėja įsikūrusi 13 metrų gylyje, vos 100 metrų nuo kranto, todėl ramią dieną ją galima išvysti ne tik panėrus po vandeniu, bet ir nuo kranto ar plaukiojant valtele. Povandeninio muziejaus savininkai nuolat prižiūri ekspoziciją ir prideda naujų eksponatų. Šiuo metu čia priskaičiuojama daugiau kaip 50 skirtingų skulptūrų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *