Kas nori gyventi ar dirbti linksmuose namuose? Visi, tiesa? Tikriausiai panašiai manė dizaineris Džeimsas Rizis (James Rizzi) bei architektas Konradas Klosteris, kai kūrė „Linksmuosius Rizio namus“.


Vokiečiai iš ties mėgsta išsiskirti keistai atrodančių namų ar konstrukcijų statybomis. Jums jau rašėme apie žymiąją „Miško spiralę“ Darmštate ir Drezdeno „Grojančių lietvamzdžių namą“. Dabar MyTrips.lt įdomybes papildo “Linksmieji Rizio namai”, iškilę istoriniame Braunšveigo mieste, vėlgi Vokietijoje.


Linksmieji Rizio namai – tai verslo ofisų kompleksas, kurį sudaro 9 sublokuoti namai. Jie išsiskiria labai unikaliu architektūriniu stiliumi, primenančiu keistą ir šypseną keliantį pop-kultūros ir animacinių filmų derinį. Praeivių akis džiugina ryškių spalvų ir netradicinių formų šėlsmas ant namų fasado. Sienos išpuoštos laimingais veidais, širdelėmis ir išraiškingomis akimis, dekoruotos žvaigždėmis ar paukščiais.  Sakoma, jog šių namų interjeras yra toks pat išraiškingas bei linksmas ir, žvelgiant į juos, kartais atrodo lyg jie būtų perkelti tiesiai iš televizijos ekranų. Negi, neprimena spalvotų scenų iš linksmo animacinio filmo Kempiniukas?


Linksmųjų namų statybos prasidėjo 1999 metais ir truko 2 metus.  Oficialiai buvo atidengti 2001 metais. Iš pradžių jie buvo labai prieštaringai vertinami tarp miesto gyventojų, tačiau greitai užkariavo jų nuolankumą ir tapo populiaria turistine miesto atrakcija, kurią lanko mielai tiek vaikai, tiek suaugę.


Dviems genialiems menininkams šį kartą pasisekė sukurti kažką nepaprasto. Pakankamai absurdiškos namų formos neperžengia rimtumo ribų, nekelia pašaipos ir įsilieja į senovinį miestą su visa pagarba. Tikėkimės, kad šie linksmi namai ir toliau džiugins praeivius bei kels šiltas šypsenas bent kelis šimtus metų.


Linksmuosius Rizio namus rasite istoriniame miesto kvartale – Magni. Tikslios koordinatės nurodytos mūsų žemėlapyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *