Didelė, akmeninė Šv. Jono riterių pilis Koso saloje buvo pastatyta ginybiniais tikslais XIV amžiuje, jau anksčiau čia stovėjusių pastatų ir įvairių konstrukcijų vietoje. Dar kitaip ji yra vadinama Nerantzia pilimi.


Kadangi Riterių pilies statybos truko apie 130 metų, todėl joje iki dabar matosi įvairi architektūros stilių įtaka. Pilį sudaro tvirta, dantyta siena su 4 vidiniai apvaliais bokštais. Pietrytinėje dalyje vis dar išlikusios šaudyklos ir bastionai. Viduje stovi kelios kolonos, matosi, kai kurie senojo miesto pastatų pamatai, o ant kai kurių išlikusių konstrukcijų sienų puikuojasi senoviniai herbai.


Pilies lankytojus ypatingai stebina išlikęs akmeninis tiltas, kuris kadaise jungė Koso salos dalį, kuri buvo atskira sala, su pagrindine sala. Šiandien jis vadinamas „Phoinikon”, kuris išvertus į lietuvių kalbą reiškia „palmės“.

Atrestauruotame pilies pastate, kuriame kadaise buvo įsikūrę riterių sandėliai, dabar yra įkurtas muziejus. Jame saugomi senoviniai reliktai: keli užrašai, skulptūros ir altoriai.

Darbo laikas: antradeiniais – sekmadieniais nuo 08:00 iki 14:30. Objekto lankymas mokamas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *