„Agios Fokas“ paplūdimio gale stovi pastatas su užrašu ant sienos: „Karštosios versmės“. Už jo pamatysite „šulinį“ pilną karšto vandens ir jo perteklių siauru kanalu tekančiu link jūros. Toje vietoje, kur karštųjų versmių vanduo maišosi su jūros vandeniu yra suridenti uolų rieduliai ir suformuoti nedidukai baseinėliai. Vietovė nėra labai vaizdinga, bet sakoma, kad šių karštųjų versmių vanduo turi gydomųjų savybių. Baseinėlių vanduo maloniai šiltas, švarus ir druskingas, todėl galima jame mirkti ištisas valandas.


Koso karštųjų versmių lankymas nemokamas. Jas rasite įsitaisiusias maždaug 12 km nuo Koso miesto, pakrantės kelyje tarp Psalidi ir Agios Fokas. Tikslios karštųjų versmių koordinatės parodytos mūsų žemėlapyje, viršuje. Šią vietovę nesudėtingai pasieksite išsinuomavę dviratį, automobilį arba autobusu nr.5, kursuojančiu kasdien iš Koso miesto.


Šalia Koso karštųjų versmių yra kioskelių pardavinėjančių greito paruošimo maistą ir net kelios tavernos. Todėl į išvyką prie karštųjų versmių galite išsiruošti visai dienai. Turėdami daugiau laiko, versmes galite pasiekti pėsčiomis, keliaudami pajūriu nuo Koso miesto.


Pastaba:
vydami į karštąsias vermes, visus sidabrinius papuošalus geriau palikite namuose. Sieringas versmių vanduo gadina sidabrą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *