Kemerų Nacionalinis Parkas buvo įkurtas 1997 metais, siekiant išsaugoti istorinius bei gamtinius Latvijos objektus, mineralinio vandens bei gydomojo purvo šaltinius.


Lankydamiesi Kemerų Nacionaliniame parke galima pamatyti daugybę retų Europos paukščių, pvz. baltauodegių erelių, didžiųjų apuokų, juodųjų gandrų ir gervių bei įvairių kitų retų gyvūnų. Dunduru pievose galima stebėti laukinius arklius ir karves.

Geografiniu požiūriu Kemerų apylinkės yra didelių geologinių struktūrų jungiamasis taškas. Pakrantės Žemuma ribojasi su keletu kopų eilių: Kracu Kalva, Zala Kopomis ir kt., kurios žymi senovinę Littorinos Jūros pakrantę. Dėl žemyno pakilimo ir vandens atsitraukimo senovės laikais atsirado pakrantės lagūnos ežerai – Kanieris, Dūnieris ir Sloka. Šiaurės vakarinėje Nacionalinio parko dalyje, Milzkalnės teritorijoje, iškyla Ziemelkurzeme Kalvos, sisiformavusios po ledynmečio, su 30 metrų gylio ežeru Valguma jų papėdėje. Unikalusis Kemerų (Lielais) Tirelis Mire yra turtingas ežerais. Dėl dolomito pirminės uolienos sąveikos su dideliais purvo klodais, susidarė sieros šaltiniai, tapę Kemerų kurorto vystymosi pagrindu.


Parke yra įrengti keli pažintiniai takai. Vaikščiodami jais aplankysite: Šaltekšnių pelkės miško pėsčiųjų tiltą, Slokos ežero apžvalgos bokštą ir Slokos ežero gamtos pažintinus takus.

Tai įvairaus lygio pėsčiųjų takai papildyti 5 skirtingais sporto elementais bei su įrengtais informaciniais stendais, kuriuose pasakojama apie Sloka ežero apylinkes ir gamtos istorines vertybes. Lankytojams siūloma išbandyti vandenilio sulfido prisodrintų šaltinių. Šio tako ilgis siekia 3,1 km, tačiau galutinis pasivaikščiojimo ilgis priklauso tik nuo pačių iškylautojų. Takas prasideda ir baigiasi Sloka ežero pakrantėje, kur galite pastatyti savo automobilį ir surengti pikniką. Šalia įrengtas ir 7 m aukščio apžvalgos bokštas, nuo kurio kaip ant delno atsiveria viso ežero panorama.


Be kita ko, – tai puiki vieta paukščiams stebėti.

Dar viena įdomi Kemerų nacionalinio parko lankytina vieta yra gamtos pažinimo mokykla – „Dabas skola“. Čia kviečiami apsilankyti vaikai, paaugliai ir jaunimas. Mokykloje rengiami pažintiniai užsiėmimai miške, pelkėje ar prie vandens. Programos pritaikytos pagal lankytojų amžiaus grupes. Jų metu aptariamos skirtingos temos.

Kemerių nacionalinio parko teritorijoje dar išvysite didžiausias parko pelkes Kemerų raistą ir Raganų pelkę.

Kaip atvykti iki Kemerų Nacionalinio parko neturint savo transporto priemonės?

Paprasčiausiai pasiekti Kemerų Nacionalinį parką – tiesioginiu elektriniu traukiniu iš Rygos. Arba netiesioginiu traukiniu Ryga – Tukums, išlipant Kemerų stotyje. Tuomet iš Kemerų į Kemerų Nacionalinį parką kursuoja maršrutinis taksi Nr.11

Daugiau informacijos:
Jūrmalos turizmo informacinis centras
Lienes iela 5, Majori, Jūrmala LV-2015
Tel. +371 67147900,
Fax. +371 67147901
[email protected]
www.jurmala.lv

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *