Berlyno radijo bokštas arba „Berliner Funkturm” yra daugumai pažįstamas Berlyno simbolis, pastatytas tarp 1924 ir 1926 metų. Jis stovi šalia Berlyno miesto turgaus, Charlottenburg-Wilmersdorf rajone ir šiuo metu, –  valstybės saugomas technikos paminklas. 1935 metais kovo 22 dieną iš Berlyno radijo bokšto buvo transliuojama pirmoji Pasaulyje reguliari televizijos programa.


Berlyno radijo bokštas – masyvi ir didelė plieninė konstrukcija, panaši į Paryžiaus Eifelio bokštą. Ji yra 146 metrų aukščio. Šio bokšto 51,65 metrų aukštyje buvo įrengtas restoranas, o 121,49 – apžvalgos aikštelė po atviru dangumi, todėl jis nuo pat pradžių turėjo tarnauti ne tik kaip televizijos ir radijo laidų transliatorius, bet ir kaip lankomas turistinis objektas.

Šio bokšto išskirtinumas slypi tame, kad jis stovi ant didelių porcelianinių žemės izoliatorių, kurie sustabdo energijos nutekėjimą. Ir nors tokia konstrukcija būdinga daugeliui bokštų, transliuojančių ilgosiomis arba vidutinio ilgio bangomis, tačiau jie nėra apsaugoti nuo elektros smūgių ir yra be galo pavojingi lankytojams. Kad Berlyno radijo bokštas tarnautų ir turistams, netrukus buvo įžemintas per lifto šachtą ir šiuo metu tai vienintelis turistų lankomas apžvalgos bokštas Pasaulyje, stovintis ant izoliatorių.


Deja, nuo 1962 metų iš Berlyno radijo bokšto televizijos programos nebetransliuojamos, o nuo 1973 m. jis nebeatlieka savo tiesioginės funkcijos. Tačiau jį vis dar naudoja mėgėjiškos radijo stotys, policija ir kai kurie mobiliojo ryšio operatoriai.

Paskutinį kartą Berlyno radijo bokštas buvo rekonstruotas 1987 metais, 750-ųjų Berlyno įkūrimo metinių proga.  Šiuo metu bokšte veikia geras restoranas, kuriame galima skaniai papietauti  ir atviroje apžvalgos aikštelėje pasigėrėti  puikia Berlyno panorama.

Berlyno radijo bokštas atviras lankytojams pirmadieniais nuo 10 iki 20 val, antradieniais – sekmadieniais nuo 10 iki 23 val. Įėjimo kaina 4 Eurai – suaugusiems ir 2 – vaikams.
Tikslus adresas: Hammarskjöldplatz 1, Berlynas, 14055, Vokietija

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *