Juanjango terasų laukai – tai įspūdinga žmogaus ir gamtos simfonija. Juanjangas išsidėstęs Junano provincijoje, ant pietinio Ailao kalno šlaito. Jo pakalnėse kultivuojami terasų laukai – hanių etninės mažumos amžių triūso pasididžiavimas.


Junano provincija yra labai kalnuota. Viršutinėms provincijos kalnų sritims būdingas vidutinis klimatas ir gausūs krituliai, o vidutinė metinė temperatūra siekia 15oC. Todėl ši vietovė puikiai tinka ryžiams auginti. Sujų ir Tangų dinastijų laikais, maždaug prieš 2500 metų, čia atvyko hanių protėviai ir pamažu, atsikovodami žemes iš laukinės gamtos, ėmė jas pritaikyti prie aplinkos sąlygų – kurti terasas ir jas kultivuoti. Statūs vietovę supančių kalnų šlaitai dažnai čia siekia tarp 15 ir 75 laipsnių, todėl hanių sukurtos terasos ir jose jau daugelį kartų sėkmingai užauginami ryžiai – tikras žmogaus darbo stebuklas.


Kur buvo didelis žemės plotas ir nuolaidus šlaitas, haniai įrengė didelius laukus, o mažuose rėžiuose ir ant stačių šlaitų – visai mažytes terasas, kurios kartais primena nedidelį kibirėlį. Ant vieno šlaito dažnai būna tūkstančiai terasų lopinėlių. Kartais iki kalno viršaus kyla net 3000 horizontalių pakopų, sukuriančių nuolat kintančių formų simfoniją, apsuptą tūkstančiais drėkinimo kanalų ir griovių. Toks vietovėje susiformuotas kraštovaizdis yra be galo įspūdingas ir visai nebūdingas nei Kinijai, tiek jokiai kitai šaliai. Hanių išradingumas, ryžtas ir išmintis pavertė Juangango apylinkes į nuostabiausią meno kūrinį, liudijantį apie atkaklią žmonių kovą su gamta ir sunkų jų darbą. Dėka to, Mingų dinastijos imperatorius hanių etninei mažumai suteikė „Meistriškų skulptorių“ titulą ir savo patirtį haniai išdidžiai perduoda iš kartos į kartą, taip ją puoselėdami ir saugodami.


Tokia hanių kultivuojamos žemės technologija ant plikų kalnų šlaitų išplito visoje Kinijoje ir kitose pietryčių Azijos salose XIV amžiuje. Tik daug mažesniais mastais. Todėl, norėdami pajusti tikrą terasų laukų didybę – važiuokite tiesiai į Juanjangą. Čia jos pačios nuostabiausios ir pačios įspūdingiausios. Tai didingas hanių kūrinys, atsiradęs per ilgus amžius, žmonėms bendraujant su kalnais ir simbolizuojantis gamtos ir žmonių vienovę.


Juanjango terasų laukai yra įrašyti į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą. Terasos nutįsusios palei pietinius Raudonosios upės krantus ir apima net kelis miestus, didžiausi iš kurių yra Juanjangas, Liuchunas ir Jinpingo. Bendras Juanjango terasų plotas užima 28,005.3 akrus, kurie suformuoja tris pagrindines vaizdingas vietoves: Duoyishu, Bada ir Laohuzui, dar kitaip vadinamą Tigro gerkle.


Duoyishu laikoma gražiausia ir labiausiai tinka norintiems fotografijose įamžinti saulėtekį terasose. Ji apima Duoyishu, Aichun ir Dawazhe. Tuo tarpu didžiausia vaizdinga vietovė – Bada, kurioje galite stebėti nuostabiausią saulėlydį. Ji apima Qingkou, Quanfuzhuang, Malizhai, Zhulu ir kt. terasas. Tuo tarpu Laohuzui gali pasigirti ištisa ryškiausių spalvų hierarchija. Terasos čia grublėtos ir masyvesnės nei kitur.


Ką verta pamatyti lankantis Juanjango terasų laukuose?

1. Jingkou – hanių etninį kaimelį. Tai vienintelė mokama vieta Juanjange, bet verta dėmesio.
2. Junano provincijos kaimelius, kurių architektūra primena didžiulius grybus išsibarsčiusius po visą provinciją.
3. Apsilankykite „Ilgojo drakono fiestoje, organizuojamoje kiekvienų metų gruodžio 12 dieną. Didžiausios fiestos vyksta Habo miestelyje.
4. Debesyse paskendusį Xinjie miestą. Tai puiki vieta fotografams norintiems įamžinti nuostabiausius žmogaus kūrinius skendinčius puriuose debesyse.
5. Būtinai pasidomėkite ar Jūsų viešnagės metu, kokiame nors Juanjango terasų miestelyje ar kaimelyje nevyksta mugės, nes jų metu visi haniai pasipuošia tautiniais drabužiais ir paplūsta linksmintis į gatves. Nuostabus reginys.

 


Geriausias laikas aplankyti Juanjango terasas – tarp lapkričio ir balandžio mėnesių. Sakoma, kad tuomet jos yra vaizdingiausios. Vietovės klimatas – vidutinis: čia nebūna nei labai karšta, nei šalta. Marškinėliai ir šortai – tinkamiausia apranga ištisus metus, tačiau rytais ir vakarais būna vėsiau, todėl kuprinėje būtina turėti šiltesnį megztuką. Dienos metu taip pat gali prireikti kremo nuo saulės, kadangi saulė kalnuose dažnai būna aktyvesnė.


Kaip nuvykti?

Į Juanjangą kasdien kursuoja autobusai iš pagrindinio Kunmingo autobusų terminalo. Kelionėje užtruksite apie 9 valandas. Juanjangą ir Terasų laukus jungia tankus vietinių autobusų tinklas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *