150 pėdų pločio ir 50 pėdų aukščio Išganymo kalnas (Salvatin mountain) JAV  –  vieno žmogaus kūrinys. Tai kalva, sukrauta iš seno šieno ryšulių, molio, langų glaisto, dažų ir viso kito, prie ko  kūrėjas nemokamai galėjo prikišti savo pirštus. Ji visa išdažyta ir išmarginta įvairiomis žinutėmis apie meilę Dievui.

Šį kalną sukūrė Leonardas Naitas (Leonard Knight) po to, kai jo valdomas karšto oro balionas subliuško šiame tuščiame dykumos plote prie Soltono jūros. Tada, sako Naitas, supratęs, jog Dievas norįs, kad jis skleistų Dievo meilės žinią šioje priešiškoje ir atšiaurioje aplinkoje.


Išganymo kalną Naitas kūrė gyvendamas sunkvežimyje be elektros ir vandens. Šis kalnas yra antras. Pirmasis kalnas buvo statomas ant milžiniškos, paslankios krūvos smėlio, todėl, po keturių metų darbo, sugriuvo ir pavirto šiukšlių krūva. Tuomet Naitas ėmėsi statyti antrą, iki dabar stovintį Išganymo kalną.

Vienu metu vietos valdžia, tikėdamasi atsikratyti šiuo „religiniu paminklu“ ir nepakęsdama šalia vyriausybės žemės kylančių vis naujų namų, paskelbė Išganymo kalną esant „taršos košmaru” ir pagrasino buldozeriu sulyginti jį su žeme. Bet Naito gerbėjai tuoj pat aukščiausiems valdžios organams įteikė peticiją. „Išganymo kalnas“ buvo paskelbtas religinio meno kūriniu ir išgelbėtas nuo sunaikinimo.

Taršos specialistai, paėmę purvo mėginius ir atlikę tyrimus, nustatė, kad aplink Išganymo kalną išties daug švino. Bet greičiausiai tai dėl lankytojų paaukotų dažų, kuriais Naitas padengia visą kalvą.

2002 m. Išganymo kalnas Kongreso įrašuose paskelbtas nacionaliniu turtu.

Vietovės lankytojai raginami atvežti Naitui daugiau dažų, kuriuos jis naudoja savo kūryboje. Apskaičiuota, kad jau dabar jis sunaudojo daugiau nei 100,000 galonų dažų. Jie būtini norint, kad kalnas išliktų stovėti ir apsaugoti jį nuo dykumos smėlio bei vėjo. Naitas šiais dažais kalną išrašinėja religinėmis žinutėmis, apipiešia medžiais, gėlėmis, saulutėmis, paukščiais ir daugeliu kitais spalvingais objektais.

Pats kalno kūrėjas apibūdinamas kaip šiltas, atsidavęs ir išsilavinęs žmogus, puikiai ir visiškai sąmoningai suvokiantis bei pabrėžiantis savo ekscentriškumą.

Išganymo kalnas – tai dar viena keista, sunkiai suvokiama, bet įdomi JAV vieta.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *