Čekijos rojus, dar kitaip vadinamas Bohemijos rojumi – vaizdingas Čekijos kraštas, nutolęs nuo Prahos į šiaurės rytus vos per 100 km. Ši vietovė garsėja savo ypatinga gamtos įvairove ir visa eile vertų aplankyti istorinių vietų. Tikriausiai žinomiausias šio regiono simbolis yra Trosky pilies griuvėsiai, kuriuose iš viduramžių yra išlikę du gynybiniai bokštai, pastatyti ant dviejų bazinių kūgių. Kitas turistų traukos centras – impozantiška Kost pilis pasislėpusi Plakanek slėnyje.


Tačiau, daugumai atvykėlių, Čekijos rojus labiausiai žinomas kaip smiltainio uolų miestas – įtrauktas į UNESCO Europos geoparkų sistemą. Vėjas ir lietus per daugelį milijonų metų šioje vietovėje suformavo natūralius gilių kanjonų  labirintus ir aukštus uolų bokštus, šiek tiek primenančius Graikijos Meteoras ir pritraukia turistus iš viso pasaulio. Iškylų po kalnus mėgėjams čia paruoštas visas tinklas turistinių maršrutų su gerai įrengtais takais ir laiptais, padedančiai lengviau pasiekti uolų viršūnes ir apžvalgos aikšteles.


Dar daugiau įdomių vietų galima aplankyti dviračiais. Nelieka pamiršti ir adrenalino mėgėjai. Čekijos rojaus uolų bokštai traukte traukia alpinizmo mylėtojus, apylinkėse yra kelios vietos leidžiančios pasimėgauti skrydžiais su parasparniais.

Turnovo miestas yra palankiausia vieta pradėti ekskursiją po šias vietoves. Artimiausios uolos yra vos už 5 kilometrų, Trosky pilies griuvėsiai – apie 15km. į pietvakarius nuo Turnovo.

Pačiame Turnovo mieste galima aplankyti mielą Hrubý Rohozec pilį arba muziejų, kuriame eksponuojamos unikalios brangakmenių ir juvelyrikos kolekcijos. Čekijos rojuje yra didžiausi čekiško granito klodai – tradiciniai akmenys naudojami čekiškuose juvelyrikos dirbiniuose.


Kaip nuvykti?

Traukiniu

Tiesioginiai traukinių reisai jungia Prahą ir Turnovo miestą. Traukinys išvyksta iš Pagrindinės stoties kas dvi valandas. Kelionė traukiniu trunka 2 valandas.

Autobusu

Tiesioginiai maršrutai autobusu į Turnovą iš Prahos pastoviai išvyksta iš Florenc tarpmiestinių autobusų stoties (Florenc metro stotelė) arba iš Černy Most tarmiestinių autobusų stoties (Černy Most metro stotelė). Kelionė iki Turnovo autobusu trunka 1,5 val.

Vis dėl to didžiausią laisvę turėsite į Čekijos rojų vykdami automobiliu.

Informacija paruošta pagal Čekijos turistinio informacinio centro lankstinuką.
Vertimas MyTrips.lt

Čekijos turistinis informacijos centras:
Vinohradska 46
120 41 Praha 2
[email protected]

Oficiali Čekijos rojaus svetainė, kurioje galite rasti daugiau informacijos apie įdomias lankytinas vietas: www.cesky-raj.info

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *