Fandžio įlankos pakrantėje galite išvysti nuostabias, į dangų iškilusias Hopvelio uolas (angl.k. Hopewell Rocks). Tai ne tik įdomiausias geologinis darinys Kanados Naujojo Bransviko provincijoje, bet ir vienas iš unikalių jūros procesų padarinių. Čia didžiausi mūsų Žemėje vyraujantys poslūgiai ir atoslūgiai, per daugelį milijonų metų sukūrę įspūdingą uolų ir jūros olų peizažą.


Fandžio įlanką nuolat atakuojantis vanduo, du kartus dienoje užlieja uolų apatinę dalį, tuo pačiu pamažu suformuodamas įstabiausius darinius – stulbinančias akmens statulas.


Jas puikiausiai galima apžiūrėti atoslūgio metu, kuomet, vaikštinėjant vandenyno dugnu, atsiveria gražiausia išraižytų uolų panorama. Uolų šlaituose ir laukinėje pakrantėje čia yra įrengtas 2 km. ilgio taip vadinamas Fandžio kelias su pažymėtais takais ir laiptais. Vaikštinėjant juo, iš arti atsiskleidžia gamtos skulptūrų didingumas. Ir be abejonės, turėsite galimybę patyrinėti kelis vandens išgraužtus urvus bei tunelius.


Hopvelio arba dar kitaip yra vadinamos Flauer Poto uolomis (angl.k. Flowerpot Rocks -> Gėlių vazono uolos). Taip vadinamos todėl, kad šių fantastiškų, iš smiltainio susiformavusių uolų viršuje auga dideli medžiai, žolė ir net gyvena įvairūs gyvūnai. Hopvelio uolos – tai magiška vieta ir, žvelgiant į jas, vaizduotei nėra ribų. Daugelis uolų turi net savo pavadinimus, atitinkančius jų išvaizdas: „Įsimylėjėlių arka“,  Dinozauro uola,  „Pamote“,   „Ligoninės priimamasis“. Išradinga, ar ne tiesa? Potvynių metu, viršuje virš vandens lieka kyšoti tik šių gigantiškų uolų viršūnėlės, primenančios mažas, atskiras ežero saleles. Tuomet įdomu aplink jas paplaukioti su baidarėmis.


Hopvelio uolos – tai pagrindinė Naujojo Bransviko, esančio Kanadoje, turistinė atrakcija, kurią galima aplankyti nuo gegužės vidurio iki spalio vidurio. Čia įkurtas Hopvelio uolų parkas, kuriuo galima keliauti savarankiškai. Tačiau įdomiausiose parko vietose sutiksite darbuotojus, kurie galės atsakyti į visus jus dominančius klausimus apie šią vietovę. Parką išraizgę gerai sužymėti turistiniai pėsčiųjų takai. Vandenyno dugnu saugu vaikštinėti tris valandas iki atoslūgio ir 3 po jo. Abiejuose parko galuose yra įsikūrę smėlio paplūdimiai. Šeimos su mažais vaikais čia mėgsta linksmai ir įdomiai leisti laiką.


Hopvelio parke taip pat yra įrengtas interaktyvus informacijos centras, kuriame galite plačiau sužinoti apie Fandžio įlanką, jos geologines ypatybes, bei  gyventojų istoriją. Čia dirba suvenyrų parduotuvėlė. Veikia restoranas ir kavinukė.


Įėjimo bilietas į parką šeimai kainuoja apie $23.

Pasiruoškit aprangą ir avalynę, kurios negaila būtų išsitepti. Vandenyno dugnas dumblinas.

Baidarės nuoma 4 asmenų šeimai kainuoja apie $199.

One thought on “Hopvelio uolos”
  1. Pasinaudojau Mytripsų informacija ir nusprendžiau šitą vietą aplankyti. Tikrai puiku!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *