Guatapės uola – tai unikalus monolitinis akmuo, stūksantis Kolumbijoje. Įspūdinga 2135 metrų aukščio ir 385 metrų pločio uola, kyla į dangų iš hidroelektrinės užtvankos dugno. Sakoma, kad šis milžiniškas akmuo galėtų sverti apie 11 mln. tonų, susiformavęs maždaug prieš 70 mln. metų iš kvarco, žėručio bei lauko šapo. Uolą rasite įsitaisiusią Guatapės miesto pašonėje. Tai viena patraukliausių turistinių vietų Kolumbijoje.


El Peñón de Guatapé, – taip vietiniai gyventojai dabar vadina šią įspūdingą uolą. Seniau, apylinkėse gyvenę indėnai dievino ją ir vadino „mojarrá” arba „mujará”. Išvertus į lietuvių kalbą reiškia: „uola“ arba „akmuo“.

1940 metais Guatapės uola buvo paskelbta „Nacionaliniu paminklu“.

Pirmą kartą buvo įveikta 1954 metais, kuomet grupelė vietinių entuziastų, sunkiai kopę stačiais uolos šlaitais net 5 dienas, galiausiai užkariavo jos viršūnę. Dabar į Guatapės uolą gali įkopti visi pageidaujantys. Viename, iš akmenyje esančių plyšių, buvo įrengti 644 laiptukai. Jais turistai gali nesudėtingai pakilti į pačią viršūnę, kur yra įrengta apžvalgos aikštelė. Nuo jos atsiveria puiki panorama į apylinkes ir milžinišką užtvanką, o prekeiviai, pakampėmis zujantys, siūlo įsigyti meno dirbinių, atviručių ar kitokių suvenyrų. Verta apsilankyti Guatapės uolos apačioje stovinčiame restorane. Jis garsėja puikiausiais patiekalais iš upėtakių.


Guatapės uola yra populiari ne tik tarp turistų, bet ir tarp alpinistų. Čia yra įrengti net keli kopimo takai. O šalia esanti užtvanka – yra ideali vieta vandens sportui. Kelionės ja laivu – populiari laisvalaikio praleidimo forma.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *