Gižyckas – tai didžiausias miestas prie didžiųjų Mazūrijos ežerų, esantis sąsiauryje tarp Niegocino ir Kisajno ežerų, viename iš įstabiausių Lenkijos, o gal ir Europos kampelių.

Gižyckas tikrai yra „tūkstančio ežerų kraštas, kurio didžiausia vertybė yra gamta. Gižycko apylinkėse yra maždaug 100 ežerų. Jie supa miestą iš visų pusių: iš pietų Niegocino ežeras (septintas pagal didumą Lenkijos ežeras, paviršius 26 kv. km), iš šiaurės Mamry ežeras (antras pagal didumą Lenkijos ežeras, paviršius 104,5 kv.km, maksimalus gylis  43,8 m), iš vakarų Tajty ežeras, iš rytų Voinovo ir Grajewko ežerai. Niegocino ir Kisajno ežerai (Mamry ežero dalis) sujungti dviem kanalais. Łuczański (Gižycko) kanalo ilgis 2,13 km, gylis 1,9 m, iškastas 1772 m., kaip pirmasis iš aštuonių kanalų, jungiančių didžiuosius mazūrų ežerus, eina per miestą. Wilkaski kanalas supa miestą iš pietvakarių pusės, jungia ežerus Niegocin, Tajty ir Mamry, todėl dalis miesto – tai sala. Miesto ribose yra ežerai Popówka Mała ir Popówka Duża.

Miestas prie Niegocino ežero – tai vandens turizmo ir burinių rogių sporto centras. Didelis ežeras ir patogus krantas sudaro puikias sąlygas plaukiojimui. Ežere knibždėte knibžda baltų ir spalvotų burių, jachtų, baidarių, vandens dviračių, windsurfingo mėgėjų. Vyksta įvairios šventės bei plaukiojimo varžybos, o žiemą bujeriai. Miestas yra vandens kelių mazgas. Iš čia į pietus galima plaukti per Mikołaji iki Ruciane-Nida ir į šiaurę iki Węgorzewo.  Prie ežerų netrūksta prieplaukų ir uostų. Mazūrų jūrininkystės ir privatūs laivai yra turistų paslaugoms.


Gižyckas – tai viena didžiausių šalies turizmo ir poilsio bazių, dėl savo populiarumo ir gausiai poilsiaujančių turistų  vadinama „Lenkijos vasaros sostine“. Svečių laukia restoranai ir kavinės, kiekvieno kišenei prieinama nakvynė viešbučiuose, pensionatuose, poilsio namuose ar kempinguose, turtinga sporto-rekreacinė bazė.

Patraukli aplinka palanki aktyviam poilsiui, visų pirma dviračių ir baidarių turistikai, pasivaikščiojimams, išvykoms, joggingui, jodinėjimui, grybavimui, žvejybai. Borecko miškuose gyvenantys stumbrai yra viena iš turistinių atrakcijų. Juos galima pamatyti Woliske.


Tik Gižycke galima pajusti tikrą mazūrų dvasią!!!


Informacijos šaltinis:

Gižycko Miesto Savivaldybės Administracija
Al. 1 Maja 14, 11-500 Gižyckas, Lenkija
Tel.: 48 87 7324 113,
Faks.: +48 87 428 52 41
El.paštas: [email protected]
Svetainė: www.gizycko.pl

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *