Gigantiškoji viktorija – tai vandens karalienė, – tokia didelė ir stipri, kad gali išlaikyti net žmogų.


Gigantiškoji viktorija, dar kitaip žinoma kaip „Viktoria amazonica“ –  tai milžiniškas vandens augalas, paplitęs Pietų Amerikoje ir aptinkamas Amazonės vandenyse.  Šis augalas sugeba augti stulbinančiu greičiu – kasdien apie 150 mm – ir yra tikras botaninis stebuklas. Sakoma, kad vandens paviršiuje plūduriuojantys masyvūs Gigantiškosios viktorijos lapai užauga iki 400 cm. skersmens ir yra pakankamai stiprūs, kad išlaikytų virš vandens 75 kg svorį arba normalaus sudėjimo žmogų.


Kiekvieną sezoną Amazonės vandeniui tai senkant, tai kylant, augalo stiebas auga tolygiai su vandens kaita ir, reikalui esant, gali užaugti iki 7-8 metrų ilgio. Dėl reikalingų ypatingų sąlygų, drėgno oro ir karščio, Gigantiškoji viktorija retai išgyvena kitoje, ne Amazonės upės, aplinkoje ilgiau nei metus. Tačiau Europoje ją galima išvysti, puošiančią karališkuosius sodus.


Gigantiškoji viktorija pražysta naktį, ore paskleisdama svaiginančiai malonų kvapą. Augalo žiedai būna apie 40 cm. skersmens. Pradžioje jie yra balti, o paskui, – vabzdžių apdulkinti – tampa rausvi.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *