Inakadate kaimas yra įsitaisęs Aomori prefektūroje, maždaug 600 kilometrų į šiaurę nuo Tokijo. Kaimelis garsus visame pasaulyje tuo, kad jame galima išvysti geriausias ir nuostabiausias iliustracijas ryžių pasėliuose.


Inakadate kaimelio ryžių laukuose, kurie užima apie 15.000 kv.m. plotą, kasmet, pagal sudėtingiausias schemas yra sodinamos keturios ryžių veislės su skirtingų spalvų lapais. Galutinis rezultatas – meno kūrinys. Įspūdingiausios iliustracijos ryžių laukuose visada būna puikios, ne vien dėl didelių darbų masto, bet ir dėl spalvų derinių ir kūrimo smulkmenų.


Idėja, kurti Iliustracijas ryžių laukuose Inakadate, kilo kaimo komiteto susirinkimo metu ir pradėta įgyvendinti 1993 metais. Pirmuosius devynerius metus Iwaki kalno papėdėje vietos ūkininkai ir kiti kaimo gyventojai, kasmet, ryžių laukuose, išaugindavo po paprastą meno kūrinį su primityvia iliustracija. Bet, metams bėgant, jų idėjos plėtėsi, o įgūdžiai tobulėjo. Išauginti kūriniai darėsi vis sudėtingesni ir ėmė traukti aplinkinių dėmesį. Nuo 2003 m., prieš užsėdami laukus, kaimo gyventojai sudarydavo piešinių schemas ant didelės piešimo lentos, pagal kurias laukuose sodindavo skirtingų spalvų ryžius. Nuo 2006 m. šį darbą palengvino kompiuteriai ir tai leido kaimo ūkininkams pasiekti meistriškų rezultatų.


Inakadate ryžiai pagal sudarytą schemą sodinami gegužės-birželio mėnesiais. Kultūrai pamažu augant, laukuose atsiskleidžia preciziški meno kūriniai. Geriausias ir įdomiausias laikas aplankyti kaimą, – rugsėjo mėnesį, kai augalai yra visiškai subrendę ir pasiruošę derliaus nuėmimui. Tuomet kūrinys būna ryškus ir toks didžiulis, kad nuo žemės paviršiaus beveik neįmanoma tinkamai suvokti jo formų. Tame kaime stovi bokštas, į kurį užlipus, prieš akis atsiveria įspūdingiausios iliustracijos ryžių laukuose.


Inakadate kaimas dėl tokio savo žemės ūkio kūrybiškumo netruko išgarsėti visame pasaulyje. Kasmet jį aplanko keletas tūkstančių lankytojų. Kai kurie atvyksta čia, kaip turistai, pažiūrėti gražaus kūrinio, o kiti – savanoriais, padėti nuimti derlių.

Pastaraisiais metais dauguma Japonijos kaimų  pradėjo kurti panašias iliustracijas ryžių laukuose.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *