Benbalbinas – tai kalnas plokščia viršūne, iškilęs virš vakarų Airijos žemumų, „Jeitso šalies“ (Yeats Country) regione, 10 km nuo Sligo. Jis susiformavo per ledynmetį, maždaug prieš 320 milijonų metų ir yra panašus į apverstą milžinišką laivą.


Pasak keltų legendos, ant šio kalno šlaito žuvo keltų karys Dajarmudas. Jis pabėgo su legendinio milžino Fino Makulo, nutiesusio Milžinų Kelią, sužadėtine, o kerštingas Finas pastūmėjo Dajarmudą į lemtingą kovą su užburtu šernu, kuris pervėrė kario širdį aštria iltimi.


Manoma, kad Benbalbino pavadinimas (angl.k. Ben Bulbin) kilęs nuo IV a. gėlų karaliaus sūnaus Gulban vardo ir reiškia „Gulbano viršūnė“. Kalnas iškilęs virš lygumos apie 526 metrus. Šiaurinei uolos pusei charakteringi dideli vėjai bei audros, atkeliaujantys nuo Atlanto vandenyno. Šie gamtos procesai pamažu keičia kalno formą, o tokie permainingi orai išraižė stačius kalno šlaitus giliais grioviais.


Benbulbinas yra žymiausias Airijos kalnas ir pelnytai retkarčiais vadinamas airiška „Stalo kalno“ versija. Įkopus į Benbulbino viršūnę atsiveria graži panorama. Tiesa, lengviau tai padaryti iš pietinės pusės, kurioje kalno šlaitai nėra statūs. Šiauriniais šlaitais kopti tiesiog nerekomenduojama, nes yra siaubingai pavojinga.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *