Viena gražiausių gamtos dovanų Turkijoje laikomas Oludenizo „Drugelių slėnis“ . Tai plokščias pajūrio slėnis, apsuptas aukštų kalnų skardžiais. Toks romumas ir tyrumas, kuris sklando vietovėje  – retai kur sutinkamas.


Sakoma, jog šiame slėnyje ištisus metus gyvena apie 40 skirtingų rūšių drugių. Tačiau įspūdingiausiai jis atrodo vasarą, ypač birželio mėnesį, kai slėnį užplūsta milijonai įspūdingų raudonai, juodai ir baltai margų besiporuojančių drugių. Vaizdas tuomet būna įspūdingas!


Dar didesnio žavesio Drugelių slėniui suteikia krioklys, kurio papėdėje raibuliuoja gėlių kilimai, prigirdydami orą pasakiškais aromatais.


Ši stebuklinga vieta yra drugelių karalystė ir ūkinė veikla joje neleidžiama. Tačiau verta žinoti, kad tai yra privati valda, todėl, norintiems išvysti šią pasakišką vietovę, savininkai gali pritaikyti simbolinį $1 mokestį, skirtą šios vietos priežiūrai. Drugelių slėnį galima pasiekti dvejais maršrutais: vienas – veda vandens keliu iš Oludenizo kurorto, kitas – perkopiant statų Faralajos kalną iš bendravardžio kaimo. Tačiau pastarasis yra nelengvas ir netgi pavojingas kelias, todėl nepatyrusiems turistams jį rinktis nerekomenduojama.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *