Važiuojant dulkėtu Namibijos keliu link Hobos fermos, galima pamatyti nuo aplinkinių kalvų riedančias juodas uolmenas. Gal prieš daugelį metų šioje vietovėje įvyko didelis sprogimas? Taip iš tikrųjų ir nutiko. Beveik prieš 80 milijonų metų čia iš dangaus nukrito 60 tonų sveriantis meteoritas.


Niekas negali paaiškinti, kaip meteoritas atsidūrė būtent šioje vietoje. Manoma, kad jis kelis kartus atšoko nuo žemės ir riedėjo, kol atsidūrė ten, kur yra dabar. 1920 metais šį didelį 3m ilgio, 3m pločio bei 1 metro aukščio meteoritą, ardamas laukus, atrado fermos savininkas Jakobas Hermanas Britsas. Ariant lauką, metalinis plūgas atsitrenkė į kliūtį, sukeldamas  didelį garsą, o galvijai nė iš vietos nebegalėjo patraukti plūgo.


1954 metais šį meteoritą norėjo įsigyti Amerikos Nacionalinės istorijos muziejus Niujorke. Deja meteoritas liko gulėti  kur gulėjęs, nes niekas nesugebėjo jo pajudinti iš vietos. Todėl 1955 metais vietovė buvo paskelbta Nacionaliniu paminklu, kuriame iki pat 1985 metų niekas negalėjo apsilankyti.


Dabar vietovė yra sutvarkyta. Aplinkui auga gražus sodas. Ją nesudėtinga pasiekti. Tad, viešnagės Namibijoje metu, galite čia užsukti ir pažiūrėti į nežemiškos kilmės kūną, kurio amžius siekia net 200-400 milijoną metų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *