Dėl žmogaus klaidų –  dar viena nežemiškai atrodanti vieta mūsų Žemėje.


Šis, labai neįprastai atrodantis geizeris, esantis Juodosios uolos dykumos pakraštyje, buvo atsitiktinai sukurtas žmogaus.

Juodosios uolos dykumos pakraštyje yra du geizeriai. Pirmas buvo sukurtas beveik prieš 100 metų,  kai bandyta dalį dykumos paversti dirbamais laukais. Pirmiausia reikėjo iškasti šulinį. Vykdant kasimo darbus buvo pramuštas verdantis geoterminis vanduo, kurio temperatūra siekė 200 laipsnių. Tokiu vandeniu laukų nesudrėkinsi. Todėl geizeris buvo paliktas likimo valiai ir per keletą metų čia susiformavo apie 3,5 metrų aukščio kalcio karbonato kūgio forma.

1964 metais geoterminė inžinerijos bendrovė, atlikdama savo testus, čia išgręžė dar vieną gręžinį ir darbų metu taip pat prakirto verdantį – 200 laipsnių karščio vandenį. Jų tikslams toks vanduo nebuvo tinkamas. Gręžinį uždengė, bet nesandariai. Toje vietoje netrukus išsiveržė dar vienas naujas geizeris, pavadintas „Skriejančiu geizeriu“ (Fly Geyser).


Per pastaruosius 40 metų ant dykumos paviršiaus nuolatos nusėsdavo geoterminio vandens mineralai, ko pasekoje geizeris pastoviai augo. Dabar jis atrodo kaip nežemiškos kilmės kauburys. Jo nuosėdų paviršių dengiantys drėgmę ir karštą aplinką mėgstantys termofiliniai dumbliai žydi ir išmargina kauburius įvairiais žalių ir raudonų spalvų atspalviais. Tai suteikia geizeriams nežemiškos kilmės išvaizdą.

Gaila, kad geizeriai yra privačioje teritorijoje, į kurią savavališkai patekti neįmanoma. Juos galima pamatyti nuo kelio, iš kur pakankamai gerai matomi. Jei norite į šį grožį pažvelgti iš arčiau, leidimą reikia gauti iš „Fly“ rančos savininko.


Šią valdą atkakliai bando įsigyti „Degančio žmogaus“ (Burning Man) organizacija, kasmet Juodosios uolos dykumoje organizuojanti vieną garsiausių festivalių pasaulyje, siekdama, kad geizeriai taptų prieinami visiems, norintiems juos pamatyti. Daug pastangų žadama įdėti, kad geizeriai būtų ištyrinėti ir išsaugoti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *