Dykumoje augantys medžiai, iš pirmo žvilgsnio, pakankamai neįprastas reiškinys. Bet atsiminkime, kad dykumoje visada egzistuoja atsitiktinės oazės.

Daedvlei susiformavo, kai šalia tekėjo Tsauchab upė. Tuomet šioje vietovėje susidarė pelkynai, kuriuose sudygo gumamedžiai ir erškėčiai. Gyvybė klestėjo.


Ir tada, maždaug prieš devynis šimtus metų, klimatas staiga pasikeitė, ir į derlingą vietovę atkeliavo sausra. Su ja atslinkusios smėlio kopos atkirto suvešėjusius medžius nuo upės.

Tai, kas įvyko vėliau, yra kažkas visiškai neįtikėtino. Medžiai nesuakmenėjo, kaip galima tikėtis, organinėms medžiagoms pamažu virstant mineralais. Vietovėje įsivyravusi sausra sudarė palankias sąlygas medžiams nesuirti ir visiškai išdžiūti, o dykumos saulė nusvilino tik susisukusias medžių šakas, kurios pajuodavo kaip anglis bei amžinai sustingo laike.


Nenuostabu, kodėl šią vietovę taip mėgsta fotografai. Dažnas jų leidžiasi į sunkią ir rizikingą kelionę vien tik tam, kad užfiksuotų tą neapsakomą grožį. Auštant, kai medžių šešėliai krenta ant gelsvų smėlio kopų, – tai auksinė fotografų valanda. Dažnai giedras, akinančiai mėlynas dangus prideda dar daugiau žavesio prie jau ir taip svaiginančių dykumos spalvų.

Deadvlei pavadinimas kilo iš dviejų kalbų. „Dead“ angliškai reiškia miręs, o „vlei“, išvertus iš afrikiečių kalbos, reiškia ežerą arba pelkę. Suskilinėjusi įdubos molio žemė vietovei iš tiesų suteikia išdžiuvusio ežero įspūdį.


Deadvlei galite rasite Namib-Naukfluft parke, Namibijoje. Netoliese jos yra tarp turistų labiau žinoma Sossusvlei druskos įduba, kurios pavadinimas, išvertus iš afrikiečių kalbos, skamba gana šiurpiai – „vieta iš kurios negrįžtama“. Ji apsupta didžiausių kopų Pasaulyje, kurių didžiausia vadinama Didžiuoju tėtušiu (Big Daddy). Šios kopos neabejotinai prisidėjo prie palankių sąlygų, kad Deadvlei medžiai išliktų iki mūsų dienų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *