Italijoje, elegantiškame Piedmonto regione, apsupta snieguotų kalnų viršūnių, stovi Cingino užtvanka (it.k. Diga del Cingino).


Ji staiga išgarsėjo ir daugelio nepailstančių keliautojų žemėlapiuose atsirado visai neseniai – pasirodžius kelioms įdomioms nuotraukoms internete, kurios įsiminė dėl vieno labai savotiško aspekto. Akmeninė užtvanka patraukė dėmesį ne savo dydžiu ar kažkokiomis unikaliomis funkcijomis, bet laukiniais ožiais, lyg niekur nieko laipiojančiais vertikaliomis ir plikomis užtvankos sienomis.


Šie įprasti Alpiniai ožiai, visiems, nepatingėjusiems atvykti prie Cingino užtvankos, demonstruoja nekasdieninį reginį – lipa vertikalia užtvankos siena, lyg gravitacijos jėga jiems būtų visai neaktuali, kas dar kartą įrodo, kad alpinistiniams sugebėjimams jiems niekas neprilygsta. Ir visa tai išvysti savo akimis iš ties yra nepaprastai įdomu.


O dabar, turbūt ne mažiau smalsu, kas gi verčia šiuos žoliaėdžius lipti stačiomis, į beveik 50 metrų aukščio, užtvankos sienomis? Pasirodo to priežastis yra laba paprasta. Net jeigu didesnę dalį šių ožių mitybos raciono sudaro žolė, jie tiesiog dievina mineralines druskas, kurios susikaupia ant Cingino užtvankos akmeninių sienų. Taigi, bebaimiams ožiams jos tarnauja kaip sūrus delikatesas. Be to, ant sienų susikaupę daug sultingų samanų ir kerpių, sunkiai pasiekiamų kitiems gyvūnams. Bet šiems nutrūktgalviams, tai lengvas „grobis“. Taigi dėl to ir lipa šie ožiai Cingino užtvankos sienomis nė neįtardami, kad nepaprastai stebina turistus ir yra pavirtę į neeilinę vietovės atrakciją.


Šį nepaprastą traukos objektą nesunkiai galima pasiekti automobiliu iš artimiausio Milano (Bergamo) oro uosto, į kurį vykdomi tiesioginiai skrydžiai iš Vilniaus. Pigių bilietų teiraukitės el.paštu skrydž[email protected]


Be keistų ožių Piedmonto regionas taip pat garsėja vynu, savo virtuve ir be galo vaizdingu kraštovaizdžiu. Tai puiki vieta savaitgalio išvykoms po kalnus.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *