Šventųjų vandenų paplūdimys (isp.k. Praia de Augas Santas), turistų dažniau dar vadinamas Katedrų paplūdimiu (isp.k. Playa de Las Catedrales), yra puikus nevaldomos gamtos stichijos padarinys, per daugybę metų suformuotas vėjo, vandens ir galingų Atlanto vandenyno bangų, įspūdingoje Kantabrijos pakrantėje, šiaurės vakarinėje Ispanijoje.


Šventųjų vandenų paplūdimiui būdingos palei pakrantę nusidriekusios aukštos, dažnai net 30 metrų aukštį siekiančios uolos, su natūraliai susiformavusiomis arkomis ir  išplautais urvų labirintais.


Užsukę į šį paplūdimį galite tapti įspūdingiausios, nuolat vykstančio, geologinio proceso dalies liudininkais ir pasigrožėti nuostabiausiais gamtos kūriniais, prieš tai, kai jie visiems laikams pranyks jūros platybėse.


Šventųjų vandenų paplūdimio uolos labai primena Australijos žymųjį gamtos stebuklą – Dvylika apaštalų. Todėl, jei neturite galimybės nuvykti ir pamatyti šiuos nepaprastus darinius Australijoje, verta pagalvoti apie tokią kelionę Ispanijoje. Pigių skrydžių į Ispaniją teiraukitės [email protected].


Bet, prieš vykdami į Šventųjų vandenų paplūdimį ir, pasinerdami į įvykių kupiną nuotykį, turėkite omeny, kad uolas su įspūdingais urvų labirintais, koridoriais ir visomis kitomis vietovei būdingomis įdomybėmis galėsite patyrinėti tik atoslūgio metu, kuomet atsitraukęs vanduo atskleidžia erdvų, smėlėtą paplūdimį, su jame pūpsančiomis keisčiausių formų uolienomis. Potvynių ir atoslūgių laiką galite nesudėtingai patikrinti internetinėje svetainėje: www.tides4fishing.com.


Ir būkite tikri, kad dar prieš atriedant pirmosioms potvynio bangoms, jau būsite sugrįžę į pagrindinį pliažą. Potvynis dažnai užklumpa labai greitai ir tuomet viskas akimirksniu vėl panyra po vandeniu. Palieka pūpsoti tik nedidelis pliažas, tinkamas maudynėms, o horizonte matomos didingų arkų viršūnės.


Tuomet įdomų reginį ir kvapą gniaužiančią panoramą geriausia stebėti nuo aukštų pakrantės uolų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *