Chinchonas – bene įspūdingiausias Madrido provincijos miestelis. Nors nutolęs nuo Sostinės apie 50 km., tačiau tai yra mėgiama madridiečių savaitgalio išvykų vieta.


Ant kalno, vakarinėje miesto dalyje, stūgso XV a. pilies griuvėsiai ir nors lankytojai į ją neįleidžiami, tačiau verta iš ten pasigrožėti Chinchono ir jo apylinkių panorama, su kalvomis ir alyvmedžių giraitėmis. Iki pilies galima užvažiuoti automobiliu, yra didelė aikštelė.

Tačiau didžiausias traukos centras, be abejo – Plaza Mayor, kuri yra tipiška XVI a. Kastilijos regionui būdinga Didžioji Aikštė. Čia vyrauja teatrališka atmosfera, nes aikštę supantys pastatai su daugybe medinių balkonėlių, tiesiog pritaikyti stebėti scenoje vykstančius pasirodymus.


Deja, ji atgyja tik per velykinį Kristaus kančios vaidinimą ir rugpjučio mėnesį vykstančias bulių kovas. O kitomis dienomis čia šurmuliuoja atvykėliai, kurie tavernose skanauja vietinės gamybos anyžinę degtinę ir vaišinasi chorizo dešra.


Virš aikštės iškilusi VI a. bažnyčia, kurioje yra F.Goyos nutapytas altoriaus paveikslas ir VIIIa. augustinų vienuolynas, kuriame dabar įrengtas viešbutis.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *