Stačios ir įspūdingos Bastėjos uolų sienos pakyla daugiau kaip į 305 metrų aukštį virš Elbės upės slėnio ir karūnuoja vieną vaizdingiausių Saksonijos kraštovaizdžių. Bastėją supantys vaizdai dėl savo neapsakomų įspūdžių  buvo įamžinti pirmosiose Vokietijos gamtos fotografijose. Platų Elbės upės slėnį, išvagotą tarpeklių labirintais, supa nepaliesti ir sunkiai praeinami miškai. O virš žalio jo pakloto styrančios paslaptingų uolų bokštų viršūnės, įkvėpė daugybę žymių menininkų sukurti įsimintinus kūrinius.


Apsilankę vietovėje ir, keliaudami akmeniniu Bastėjos tiltu, turėsite galimybę pasigrožėti pačia nuostabiausia Vokietijos gamtos panorama: kabančiomis uolomis, skardžiais, natūraliai susiformavusiomis arkomis. Nuo tilto atsiveria fantastiški uolėtų masyvų vaizdai, kuriuos karūnuoja paslaptingos, gal net kažkiek baugios tvirtovės. Viena iš jų, sėdinti ant akmeninių bokštų viršūnių – Felsenburg Neurathen, – buvo pastatyta XI amžiuje. Net tris šimtmečius po to, ji dominavo vietovėje. Deja, 1484 metais buvo sudeginta ir iki mūsų dienų nelabai daug kas iš jos išliko. Vis dar galima aplankyti jos griuvėsius, bet aplinkinę vietovę supantys vaizdai yra daug patrauklesni ir įdomesni.

Jau daugiau nei 200 metų, Bastėja yra tapusi turistų traukos centru. Lankytojų srautai vietovėje kasmet vis didėja. Čia prasideda daug pažintinių takų, išraižiusių Pirnos Nacionalinį parką ir nutįsusių nuo Drezdeno, Vokietijoje iki Čekijos. Šiame regione labai populiaru iškylauti kalnuose. Čia taip pat gausu galimybių palaipioti uolomis ir įtvirtinti alpinistinius įgūdžius.


Visai netoli galima aplankyti dar vieną vietovės įžymybę – Kionigšteino pilį-tvirtovę. Saksonijos kunigaikščiai Kionigšteino tvirtovėje saugojo meno lobius. Nuo jos gynybinės sienos atsiveria nuostabus vaizdas į „Saksonijos Šveicariją”.

2 thoughts on “Bastėja”
  1. „buvo pastatyta XI amžiuje. Net tris tūkstantmečius po to, ji dominavo vietovėje” – Labai mgstu šį skyrelį, bet patarimas Adminui, prieš įdedant tekstą jį bent perskaityti, kad nebūtų tokių nesamonių. Visi supranta, kad tai klaida, bet kvailai atrodo.
    Tukai, jei važiuosi į Čekijos Šveicariją, užsuk ir čia, keliasdešimt km bet tikrai verta. Mano ir Linosos rašiniuose yra plačiau aprašyta.

  2. Puiki vieta ganyti akis, jei lieka minutė kita, bandyti suvokti gamtos didybę ir laiko tėkmę. Kaip tik ten šiuo metu ir esame.
    Struppen.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *