Banračio pilis (angl.k. Bunratty castle) yra įsitaisiusi Banračio kaimelio centre, Airijos pietuose, visai šalia Šanono estuarijos.


Buvusios tvirtovės vietoje dabartinė pilis iškilo 1425 metais ir netrukus tapo turtingo grafo O‘Brieno rezidencija, kuris apylinkėse garsėjo savo dosnumu ir pilyje rengiamais prabangiais banketais bei turtingomis pramogomis. Daugiau nei 40 metų Banračio damos priimdavo ir rengdavo didžiausias puotas pilies svečiams iš visų pasaulio kampelių. Aplink pilį buvo įkurti gražūs sodai. Pasakojama, kad juose ganėsi net 3000 elnių banda.


Banračio pavadinimas kilęs nuo „Bun na Raitte“, kurį išvertus iš airių kalbos, reiškia Račio upės dugnas arba pabaiga. Kaip jau galite nuspėti, pro šią vietovę teka upė, visai netoliese įtekanti į Šanono estuariją. Iš Banračio pilies galite pamatyti nuostabią jos panoramą.


Šiandien Banračio pilis turistus iš viso pasaulio vilioja savo įspūdinga architektūra. Sakoma, kad tai geriausiai restauruota, puikiausiai išbaigta ir autentiškai apstatyta pilis Airijoje.  Turistams duris pirmą kartą ji atvėrė 1960 metais.


Šalia Banračio pilies yra įsikūręs etnografijos parkas – airiškos Rumšiškės, kuriose stovi įvairių laikų tradiciniai prabangūs rūmai, kuklesni namai, būstai ir visai apskurusios lūšnelės.


Čia vis dar veikia kelios parduotuvėlės, kepyklėlė. Stovi mokyklėlė. Vaikų džiaugsmui parke pilna įdomiausių senovinių rakandų ir besiganančių naminių gyvūnų.


Banračio pilyje svečiams iki šiol organizuojami banketai su gyva muzika ir pietumis iš keturių patiekalų bei puikiu vynu. Taip kiekvienas pilies lankytojas gali bent akimirkai sugrįžti atgal į viduramžių Airiją ir praleisti nepamirštamą laiką tikrai įspūdingoje aplinkoje.


Apsilankymo Banračio pilyje ir etnografijos parke kaina: suaugusiems – €9.50, vaikams – €5.30; šeimai €25.00, banketo kaina – €45.50 suaugusiam (vaikams taikomos nuolaidos).
Darbo laikas: nuo 9.30 iki 18:30 (paskutiniai lankytojai į pilį įleidžiami 16.00 val.). Dirba ištisus metus, išskyrus didžiąsias šventes.

One thought on “Banračio pilis”
  1. Labai jau didelio įspūdžio nepaliko, eilinė Airijos pilis ir lankoma vien dėl to, kad yra prie kelio į Limeriką.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *