Urfos miesto vardas Turkijoje siejamas su daugybe biblijos pasakojimų: vienoje Urfos oloje, sunkiausius savo gyvenimo metus praleido biblinis teisuolis Jobas, kentėdamas nuo raupsų, kuriuos pasiuntė šėtonas. Tačiau jis išgijo ir gavo dar daugiau avių ir žmonų, nei turėjo anksčiau.


Kiti pasakoja, kad Urfoje nuo sunkios ligos,  prisiliesdamas prie medžiagos skiautelės, kuria savo veidą buvo nusišluostęs Jėzus, išgijo tuometinis jos valdovas Avgaras. Po šio įvykio Avgaras atsivertė į krikščionybę ir liepė iškabinti Kristaus atvaizdą ties miesto vartais. Nors šis atvaizdas Urfoje iki mūsų dienų neišliko, Urfos miestas tikintiesiems puikiai žinomas ir kaip krikščioniškos relikvijos – Jėzaus Kristaus atvaizdo, padaryto jam dar gyvam esant, vieta.

Bet garsiausia Urfos istorija yra apie pranašą Abraomą ir jo baseiną. Pasak legendos Abraomas gimė ir augo Urfoje, užkariavo karaliaus dukros Zelihos širdį, o, paskelbęs karą stabmeldystei, užsitraukė jo rūstybę ir buvo nuteistas mirties bausme sudeginant. Miesto centre buvo pastatytas didžiulis laužas. Kai Abraomas buvo įmestas į ugnį, įvyko stebuklas: liepsnos pavirto vandeniu, o laužo rąstai – į žuvis.


Nuo to laiko Abraomo baseinas „Balikli Gol“ ir jame gyvenantys gerai įmitę karpiai yra laikomi šventais, todėl gaudyti šventame baseine gyvenančią žuvį nevalia, nes manoma, kad ją gaudantys ir valgantys – apaks.

One thought on “Balikli Gol – šventas Urfos miesto baseinas”

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *