Jei Žemėje egzistuoja tokia vieta, kuri net ir didžiausią skeptiką priverčia tikėti legendomis apie Eldoradą, – tai yra Aukso muziejus (isp.k. El Museo del Oro) įsikūręs kalnuotoje Bogotoje.


1939 metais įkurtas auksinių dirbinių muziejus gali didžiuotis didžiausia pasaulyje ikikolumbinės eros aukso dirbinių kolekcija. Tai vienintelė tokio pobūdžio kolekcija Pasaulyje, o jos gausumas ir rafinuotumas yra tiesiog stulbinantys. Apsilankę Aukso muziejų Kolumbijoje išvysite daugybę žėrinčių auksinių statulėlių, kaukių ir kitų unikalių dirbinių, reprezentuojančių visas savarbiausias ikikolumbines šio regiono kultūras.


Visą Aukso muziejaus kolekciją sudaro virš 55 000 eksponatų, tačiau vienu metu lankytojams rodoma vos 15% turimų dirbinių. Ekspozicijų salės padalintos pagal kultūras, kurioms priklauso aukso dirbiniai. Nedidelė pokolumbinės eros aukso dirbinių kolekcija taip pat eksponuojama atskiroje patalpoje.


Ekspozicijos pabaigoje interaktyvūs filmai supažindina lankytojus su pačiais svarbiausiais muziejui priklausančiais turtais. Nė vienas lankytojas nelieka abejingas šio muziejaus kolekcijos grožiu ir gausumu.


Adresas: 15-82 Carrera 6, Santander parkas, Bogota, Kolumbija
Darbo laikas: antradieniais-sekmadieniais nuo 9 iki 18 val.
Kaina: Col$3.000
Daugiau informacijos: http://www.banrep.gov.co/museo/eng/

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *