Vienų patraukliausių ir labiausiai kvapą gniaužiančių Rusijos gamtos įdomybių yra „Lenos akmeninis miškas“ arba „Lenos akmeniniai stulpai“. Bet nuvykti ten nėra paprasta. Ši nuostabi vieta glūdi civilizacijos nepaliestuose Sibiro miškuose ir vienintelis būdas patekti ten, – leistis į ilgą, mažiausiai aštuonias dienas trunkančią kelionę.


Pirmiausiai reikės ištverti ilgą skrydį Rusijos avialinijomis iš Maskvos į Jakutiją. Kaip supratote, tarptautinės skrydžių konkurencijos čia nėra, todėl už šį skrydį teks pakloti apie $800. Norėdami įveikti visą šį atstumą priešinga kryptimi, atsidurtumėte Niujorke, vienok skrisdami į rytus ir nusileidę tolimoje Jakutijoje, liksite Rusijos teritorijoje. Bet dar ne pabaiga. Nuo Lenos stulpų Jus dar skirs trys dienos ir 140 km. Juos teks įveikti laivu prieš upės srovę ir tik tada galėsite džiūgauti savo išsvajotoje vietoje.

Tokias, palyginus pigias, $500 vertas paslaugas mažais laiveliais siūlo nuo ausų iki kojų ginkluotivietiniai Jakutijos gyventojai. Arba galite rinktis ekskursiją dideliu laivu, organizuojamą vietinių turistinių kompanijų. Jūsų teisė rinktis.


Primename, kad kelionė iki Lenos stulpų yra ilga, brangi ir be jokių patogumų, bet visas šias „kančias“ atperka ankstų rytą išvysti reginiai. Tai nuostabi Rusijos lankytina vieta. Čia erozija per amžius veikė upės krantus ir iš uolų suformavo net 150 metrų aukščio stačias ir rausvai rudas formas, nutįsusias nuo žemės iki pat dangaus. Kiekviena uola primena fantastines akmenines statulas, sustingusius milžinus, keistai suformuotus stulpus, smailes, kolonas ir bokštus, nusidriekusius palei upės krantus net dešimtis kilometrų.


Tai patys nuostabiausi gamtos kūriniai, supažindinantys keliautojus ne tik su įspūdingu gamtos grožiu, bet ir atskleidžiantys evoliucijos raidą Žemėje. Įspūdingose Lenos uolose gausu sustingusių ir suakmenėjusių gyvūnų liekanų, o šiose vietovėse iki šiol daug retų floros ir faunos rūšių, kai kurių sutinkamų tik šioje vietovėje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *