Giliai giliai, Parikkala miškuose, rytinėje Suomijos dalyje, galima aplankyti vieną beprotiškiausių lankytinų vietų Europoje – Veijo Rönkkönen skulptūrų parką.


Ši vieta laikoma vienu svarbiausių Suomijos šiuolaikinio liaudies meno ansambliu. Pirmą kartą lankydamiesi Veijo Rönkkönen skulptūrų parke tikrai turėsite ką pamatyti ir patirti, nes pasijusite apsupti daugybės šiurpių skulptūrų, kurios jums plačiai šypsosis rodydamos savo dantis lyg tikrai žmogiškai, atvirai. Kai kuriems keliautojams to pakanka, kad tuoj pat pradėtų ieškoti kelio atgal.


Veijo Rönkkönen, buvęs popieriaus gamyklos darbuotojas, pastatė savo pirmąją skulptūrą 1961 m. Dabar jo kiemas ir, į jį vedantis kelias, yra nusėtas daugiau kaip 450 skulptūrų, iš kurių 200 yra autoportretai, sustingę jogos pozose, kurias menininkas yra įvaldęs.


Skulptūrose įmontuoti slapti garsiakalbiai, skleidžiantys garso efektus, kurie šioje vietovėje sukuria kraupius pojūčius.


Veijo Rönkkönen turėjo galimybę pristatyti savo meno kūrinius parodose ir net parduoti aukcionuose, bet niekada nesutiko to padaryti. Kiekvieną kartą, paprašytas pristatyti savo darbą,  atšaudavo, kad pirmiausia jam reikia pasitarti su skulptūromis. Deja, kol kas nė viena iš jų dar nesutiko iškeliauti.


Jei išdrįsite ten vykti, Veijo Rönkkönen skulptūrų parką galite aplankyti nemokamai, tačiau menininkas reikalauja, kad kiekvienas lankytojas pasirašytų jo žurnale.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *