Kaip jau minėjau praeitame įraše šį kartą papasakosiu apie nuotykius patirtus keliaujant maršrutu Yasinia-Vorokhta-Ivano-Frankivsk. Kelionė buvo pakankamai trumpa, tačiau buvo kupina įspūdžių ir adrenalino. Tačiau apie viską nuo pradžių…

Nusileidęs nuo kalnų kitoje gatvės pusėje radau parduotuvę, o tai buvo būtent tai, ko man reikėjo, nes makaronų su neskania užpilama sriuba valgyti nebesinorėjo. Užsuku į parduotuvę ir sudvejojęs nusiperku 2 bananus, limonadą ir 5 meduolius, atgaivinu skrandį, pasimėgauju saldžiu gėrimu, o tą bedarydamas esu užkalbinamas vieno kitų keliautojų, nusileidusių taip pat iš Karpatų. Pasišnekam apie mano ateities planus, kurie kolegą pakankamai sužavi ir išsiskiriame – jie sėda į užsakytą mikroautobusą, o aš – einu tranzuoti.

Besidomėdamas ką veikti Vorokhtoje Great Big Scary World atrandu, jog šiame miestelyje yra apleistas slidinėjimo tramplynas, todėl nusprendžiau grįžti į jį ir apsižiūrėti. Pirmas susitranzavimas itin sėkmingas, pirmą kartą gyvenime susitranzavau VEŽIMĄ TEMPIAMĄ ARKLIO! Tai buvo šiek tiek neįprasta patirtis, nors viskas nevyko taip greitai kaip norėtųsi, tačiau nors ir lėtai, bet užtikrintai judėjau į priekį.

Sustojęs vežėjas paleidžia mane miestelyje ir nesėkmingai bandau tranzuoti toliau. Šiek tiek pastovėjęs ant kelio nusprendžiu eiti toliau, pakeliui laužyta rusų kalba senų bobučių paprašau pasipildyti vandens atsargas iš jų šulinio. Paėjęs kelis kilometrus bandau savo sėkmę ir beveik iš karto sustoja nedidelis mikroautobusas. Vairuotojas – geros širdies ukrainietis turintis mažą verslą, tikina nesuprantantis kaip žmonės gali prašyti pinigų už keliautojų pavežimą, anglų/rusų/ukrainiečių kalbų miksu bendraujame įvairiomis temomis iki tol kol privažiuojame policijos patikros postą, žinoma esame sustabdomi. Policininkai stabdo beveik visus tikėdamiesi gauti kyšio, tačiau vairuotojas šiek tiek pabendravęs su policininkais, papasakojęs apie mane gali važiuoti toliau, tačiau parodo, jog po sėdyne turi pasidėjęs 20 grivnų, jeigu policininkai būtų nepažįstami arba labai inirtingai norėtų gauti pinigų.

Skaitykite daugiau: Avantiūra 2014 3 dalis

11 thoughts on “Ukraina: Avantiura 2014 3 dalis – Ivano-Frankivsk ir nauji draugai”
 1. Trumpai, konkrečiai, neišsiplečiant. Man kilo klausimų daugiau, nei atsakymų. Kiek kainuoja 1 NIS? Kiek taxi 1 km kaina? Kitur kaina USD,- ar vežtis juos, ar eurus, ar bankomatų ir elektroninio atsiskaitymo sistema išvystyta?

 2. skamba taip, tarsi Cesius jau butu nusipirkes bilietus i Tel Aviva 🙂

  o man visad norisi isgirsti daugiau nei vien faktus apie kainas.

 3. Izraely nacionaline valiuta-sekelis (NIS),jis kainuoja 0.73 lt,o doleris yra lygeverte valiuta. Su taxistais derejomes doleriais. Juos ir verta veztis.Euru jie nepripazysta,kursas USD ir EUR vienodas.O seip,tai 1USD-3.30 NIS.
  Taxi kainos ne uz km., o uz vaziavimo laika,labai paini skaiciavimo sistema,o isedimas is karto nuo 13 iki 16 NIS.
  Emociju specialiai neaprasinejau,nes jos kiekvieno zmogaus savos,del skonio nesigincijama,taip sakant.Norejau daugiau faktu ir naudingos info suteikt keliones planavimui

 4. Ačiū autoriui, informacija naudinga. Ypač kontekste,jog būsime eurozonoje nuo Naujų Metų. Manau, kad Šventąją Žemę turi aplankyti kiekvienas katalikas. O keliautojas tuo labiau.
  Moterys turi šeštąjį jausmą, pas Aruną jis ypatingai išvystytas. Izraelis yra mano perspektyviniuose planuose organizuotoje kelionėje 2015 metais, bet bijau garsiai pagalvoti, kad nenuskristų be manęs…

 5. Aisku, noretusi ir vaizdu kiek 🙂
  Cesiau, manau, jie labai norit, tai ir pabusit sitoj zemej 🙂

 6. Vaizdu bandysiu idet,reikia dar nuotraukas atrink.O i Izraeli dabar per 4 val. galima pasiekt,o ten jau nuo fantazijos ir zingeidumo priklauso ka pamatysit. Beje,pabuvus ten issisklaide daug stereotipu ir isankstiniu nuomoniu.

 7. Idejau vaizdu,gal pades suprast kokia nevienareiksmiska salis yra Izraelis.

 8. Beje,Negyvoji jura yra ezeras,net i ja iteka tik Jordano upe ir niekas neisteka. Su vandenynu nesusisiekia.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *